Diverse

Incendiu în Calea Buziașului din Timișoara. Fumul se poate vedea de la sute de metri distanță / FOTO

Incendiu de proporții în Timișoara. Flăcările s-au aprins în curtea unei clădiri dezafectate, situate în Calea Buziașului. După cum se poate observa și în fotografii, fumul poate fi văzut de la sute de metri depărtare. Printre altele, au ars niște cauciucuri, din pricina cărora degajările de fum sunt foarte mari. Acțiunea este în plină dinamică, iar pompierii intervin la fața locului.

UPDATE Incendiul a fost stins. La fața locului, din partea ISU Timiș s-a intervenit cu opt subofițeri și două autospeciale de stingere cu apă și spumă. Au intervenit și echipaje din partea poliției, pentru coordonarea traficului, afectat din pricina fumului dens.
Foto: Info trafic jud. Timiș.

[ngg src=”galleries” ids=”4560″ display=”basic_thumbnail”]

Share
Published by
Dan Oancia

Recent Posts

Ateliere creative, demonstrații spectaculoase și teatru pentru întreaga familie, în weekend, la Iulius Town Timișoara

Sâmbătă, în intervalul 11:00 – 16:00, în Iulius Gardens are loc evenimentul dedicat Zilei Jandarmeriei…

19 minute ago

Programul de lucrări al SDM în ziua de 3 aprilie 2026

Societatea Drumuri Municipale (SDM) face cunoscut programul zilei de 03.04.2026, unde se vor executa reparaţii…

53 de minute ago

Primăria caută executant pentru un nou parc fotovoltaic la Timișoara

Timișoara caută executant pentru un nou parc fotovoltaic, care va fi ridicat pe un teren…

12 ore ago

Reparațiile la liniile cale modifică circulația pe mai multe trasee de tramvai

Societatea de Transport Public Timișoara anunță că, începând de luni, 4 aprilie, circulația unor linii…

12 ore ago

A pierdut o bătălie, nu şi războiul. Dominic Fritz despre litigiul cu ANI: “Lucrurile rămân ca până acum, procesul pe fond continuă”

Înalta Curte de Casație și Justiție i-a respins, joi, primarului Timișoarei, Dominic Fritz, o cerere…

14 ore ago

Cinci victime în urma unei neatenții în trafic! S-a întâmplat joi, în Timișoara

Panică, ambulanțe, lacrimi, joi în Timișoara după un accident grav, care putea fi evitat dacă…

15 ore ago