Conflict încheiat într-o baltă de sânge, noaptea trecută, în Calea Șagului din Timișoara
Scene de groază pentru timișorenii care au trecut, ieri seară, prin zona Calea Șagului. Doi bărbați s-au luat la bătaie, un conflict spontan care s-a încheiat într-o baltă de sânge.
Conflict încheiat într-o baltă de sânge, noaptea trecută, în Calea Șagului din Timișoara
Bătaia dintre cei doi a avut loc în zona Turist. Incidentul a pornit spontan, pe fondul consumului de alcool. Unul dintre trecătorii care au asistat la bătaie a pus mâna pe telefon și a sunat la 112. La fața locului au intervenit echipaje ale poliției, care au stabilit ce s-a întâmplat.
Potrivit reprezentanților IPJ Timiș, este vorba despre o altercație dură între doi oameni ai străzii. Victima, care a fost pus la pământ, are 34 de ani, iar agresorul are 44 de ani. Amândoi consumaseră băuturi alcoolice. Oamenii legii au întocmit dosar penal pentru loviri și alte violențe.
Sursă foto: Facebook / Info trafic jud. Timiș.
Chiar în 17 decembrie, ziua în care Timişoara îşi plângea eroii căzuţi la Revoluţia din…
Iniţiativa Timişoara organizează, în această seară, un nou protest împotriva corupției din justiţie. Protestul va…
Peste 100 kg de capace, 1.200 de CD-uri și fragmente provenite de la peste 500…
Ziua de 19 decembrie a fost cea mai liniștită dintre toate acele zile fierbinți de…
Societatea Drumuri Municipale (SDM) face cunoscut programul zilei de 19.12.2025, unde se vor executa reparaţii…
Subiectul care tulbură apele politice și vorbește despre demisii și demiteri la cel mai înalt…