Se întrerupe apa
Aquatim a programat astăzi întreruperi ale apei pe mai multe străzi din Timișoara, dar și în alte două localități din Timiș.
Pentru mai multe ore nu va curge apă la robinetele consumatorilor de pe străzile Telegrafului, Splaiul Nistrului, 3 August, Abrud, Zlatna, Mircești, Cluj și Dionisie Linția. Aceleași probleme le vor întâmpina cei care locuiesc la Remetea și la Utvin.
„La reluarea alimentării în regim normal este posibil ca la robinetele consumatorilor din zonele menţionate să curgă apă tulbure. Deoarece această perturbare va fi de scurtă durată, recomandăm utilizatorilor să nu folosească apa în scopuri menajere până la limpezirea ei completă”, transmit reprezentanții Aquatim.
Primăria comunei Șag, anunță că începând cu data de 23 martie şi până în 3…
Societatea Drumuri Municipale (SDM) face cunoscut programul zilei de 04.03.2026, unde se vor executa reparaţii…
Tribunalul București a admis, luni, cererea de înregistrare a Partidului „România Românilor”, formaţiune despre care…
Clubul SCM a înaintat Federației Române de Handbal o ofertă de organizare a turneului final…
Două comune periurbane ale Timișoarei vor beneficia de susținere financiară în vederea oferirii de suport…
Terenul public aflat în fața clădirii cunoscute ca și Centrul Financiar-Bancar, din Piața Consiliul Europei,…