Accidente

Tânăr aflat pe motocicletă, rănit într-un accident care a avut loc pe Calea Circumvalațiunii

Un tânăr a ajuns în spital în această după-amiază, în urma unui accident rutier care a avut loc pe Calea Circumvalațiunii din Timișoara. Victima se afla pe motocicletă, fiind lovită de un autoturism.

Accident rutier, Calea Circumvalațiunii. Sursă foto: Info trafic jud. Timiș

Șoferul vinovat, un bărbat în vârstă de 69 de ani, circula pe Calea Circumvalațiunii și se îndrepta înspre Aradului. La schimbarea benzii de mers, de pe prima pe a doua, nu l-a observat pe motociclist și l-a lovit, dărâmându-l de pe mijlocul de transport.
„Un bărbat în vârstă de 69 de ani a condus un autoturism pe Calea Circumvalațiunii, înspre Aradului, și nu s-a asigurat la schimbarea direcției de mers, de pe banda 1 pe banda 2, și a intrat în coliziune cu o motocicletă condusă de un tânăr în vârstă de 29 de ani ce circula regulamentar pe banda 2. În urma impactului a rezultat o victimă, respectiv tânărul în vârstă de 29 de ani”, a declarat Alexandra Petrovici, purtător de cuvânt al IPJ Timiș.
Tânărul a fost rănit, preluat de o ambulanță și transportat la spital. Polițiștii ajunși la fața locului au întocmit dosar penal pentru vătămare corporală din culpă.
Share
Published by
Dan Oancia

Recent Posts

Exit-poll: Ciprian Ciucu câştigă detaşat Primăria Capitalei. Victoria îi aparţine şi lui Ilie Bolojan

Candidatul PNL Ciprian Ciucu va fi viitorul primar al Bucureştiului, potrivit unui exit-poll realizat de…

2 ore ago

Emoții doar în primul sfert de oră! SCM Poli Timișoara a învins categoric codașa din Sighișoara

Prim-divizionara de handbal SCM Poli Timișoara închide cu bine turul, învingând, conform așteptărilor ultima clasată…

6 ore ago

Fetele de la Poli închid sezonul regular cu o victorie frumoasă contra Bistriței

Pe o vreme rece și o ploaie măruntă, fetele de la Poli au întâlnit pe…

9 ore ago

Viceprimarul Lațcău anunță punerea în valoare a clădirilor din zona Pieței Mocioni odată cu revitalizarea zonei

Primarul Dominic Fritz a semnat în această săptămână contractul de finanțare prin care Timișoara va…

10 ore ago

Spitalul de Psihiatrie va avea un nou ambulatoriu, ridicat cu zece milioane de lei

Spitalul de Psihiatrie şi pentru Măsuri de Siguranţă Jebel va avea un nou amubulatoriu, o clădire…

10 ore ago

CSM Lugoj a trecut la pas de U Cluj în elită la volei feminin

Etapa a VIII-a din Divizia A1 de volei feminin a însemnat cel mai ușor meci…

12 ore ago