Accident rutier cu mai multe persoane implicate, pe Austostrada A1, între Timișoara și Arad. Din primele informații, un microbuz și un camion s-au ciocnit, incidentul fiind soldat cu două victime.
Coliziunea s-a produs în jurul amiezii, pe direcția Orțișoara – Timișoara. Alerta a fost dată de un participant la trafic, care a sunat la 112. În accident sunt implicate un microbuz și un camion, în care se aflau 12 persoane – nouă adulți și trei copii. Zece persoane sunt din Bulgaria. Nu există victime încarcerate, însă două persoane neceistă îngrijiri medicale, având răni ușoare. La prima evaluare făcută de medici, nicio persoană nu va fi transportată la spital.
La fața locului s-au deplasat echipaje ale poliției, două echipaje SMURD, două autospeciale de stingere cu apă și spumă, un ofițer și 14 subofițeri.
[ngg src=”galleries” ids=”4661″ display=”basic_thumbnail”]
Societatea Drumuri Municipale (SDM) face cunoscut programul zilei de 24.02.2026, unde se vor executa reparaţii…
Universitatea de Vest din Timișoara (UVT) derulează un nou studiu de percepție din seria de…
O ședință blitz, de două minute, a Consiliului Local Timișoara, a rezolvat problema ”legislativă locală”…
Pe un alt lot din traseul de cale ferată dintre Caransebeș și Arad, din zona…
Cu sprijinul Consiliului Județean Timiș, echipa Visit Timiș, în parteneriat cu asociația HORETIM au încheiat…
În scurt tip, drumul care leagă DN 69, Timișoara – Arad, de Sânandrei intră în…