semnare contract pentru constructia cladirilor
Un centru de zi de recuperare și o casă de tip familial, pentru 12 copii care au nevoie de asistență permanentă, vor fi construite la Timișoara. Președintele Consiliului Județean Timiș Călin Dobra a semnat contractul.
„Când vine vorba de copii, nicio muncă nu e prea grea”, scrie Călin Dobra pe Facebook. Cele două clădiri, pentru realizarea cărora se va cheltui un milion de euro, vor fi ridicate până în 2022, conform liderului CJ Timiș.
„Când vorbim de copii cu dizabilități, motivația e cu atât mai mare. Pentru ca lor să le fie bine, am semnat astăzi contractul de finanțare pentru ridicarea, în Timișoara, a unui Centru de zi de recuperare și a unei Case de tip familial, pentru 12 copii cu grave probleme, care au nevoie de asistență permanentă. Lucrările vor fi gata în 2022 iar valoarea totală este de un milion de euro”, spune Călin Dobra.
Primarul oraşului Sânnicolau Mare, Dănuţ Groza, a anunţat că a fost lansat în liciatţie proiectul…
Iarnă în toată puterea cuvântului în țară. În Banat însă, vremea va fi mai blândă…
În România, meritul nu aduce resurse. Puterea, da. Diferența dintre orașe nu ține de…
Pe lista proiectelor care vor fi supuse votului consilierilor locali în cadrul unei viitoare ședințe…
Medicii români sunt afectați tot mai mult de fenomenul de burnout, de epuizare, și surprinzător,…
Senatorul Sorin Șipoș, preşedinte al USR Timiş, afirmă că AUR, deşi are un discurs anti-sistem,…