Sport

Finiș în forță pentru handbaliștii de la Poli! Victorie clară cu Steaua

SCM Poli și-a luat rămas bun de la fani în acest an foarte bun pentru club, în cea mai bună manieră. Cu o victorie categorică în fața unui adversar de tradiție, Steaua. A fost 34-29, după 17-15 la pauză.

Prima repriză a fost dominată de alb-violeți, care au avut în câteva rânduri și patru goluri avantaj. Steaua și-a revenit aproape de pauză, când diferența a scăzut la un singur gol, însă bănățenii au marcat la ultima fază. Lucrurile au stat asemănător și în partea secundă, tot cu Poli în prim plan. Steaua a venit în câteva rânduri la un gol în spate, dar bănățenii au forțat și s-au desprin la 5 goluri, 32-27, ecartul păstrându-se și la final, 34-29.

Poli încheie astfel anul în forță, iar după un debut mai puțin fericit de sezon, violeții au legat cinci victorii la rând. Sezonul nu se încheie însă cu acest meci, deoarece elevii lui Pero Milosevic mai au de trecut un examen. Duminică, la Botoșani, Poli va evolua cu gândul doar la victorie în sferturile de finală ale Cupei României.

În victoria de astăzi, au marcat pentru învingători: Pribanic – 8, Sadoveac – 7, Dragas – 7, Marjanovic – 5, Fenici – 4, Cîmpan – 2, Tcaciuc – 1

 

 

Share
Published by
Alin Toader

Recent Posts

Universitatea de Vest Timișoara a semnat două contracte de finanțare din PNRR pentru modernizare, în valoare de peste o sută de milioane de lei

Universitatea de Vest Timișoara a semnat, miercuri, la Ministerul Educației, două contracte de finanțare aferente…

39 de minute ago

A fost finalizat și oficial proiectul de reabilitare a Căii Bogdăneștilor

Proiectul de reabilitare a liniilor de tramvai și a tramei stradale de pe Calea Bogdăneștilor…

41 de minute ago

SCM Timișoara oprește Rapid în Sala din Giulești și merge în turneul F8 al Cupei

Zile bune pentru Leii din Banat! După victoria importantă de pe terenul Stelei, miercuri a…

3 ore ago

Narcisa Marin, medalie de argint la Mondialul de Fitness IFBB – Japonia 2024

Sportiva timișoreană Narcisa Martin este, de astăzi, vicecampioana mondială la Culturism - Bikini Fitness Senioare…

4 ore ago

Peste 200 de dorințe îndeplinite de „spiridușii” din clădirile de birouri din Iulius Town, prin campania „Bradul dorințelor”

Anul acesta, prin intermediul campaniei „Bradul Dorințelor”, angajații din clădirile de birouri United Business Center…

5 ore ago

11 stejari au fost plantați de revoluționari în locul unde va fi Aleea Libertății/FOTO

Lângă Podul Decebal, un loc fierbinte în Revoluția din 1989, au fost puse, miercuri, bazele…

6 ore ago