La mai mulţi ani de la momentul în care a fost dat în circulaţie, autorităţile vor finaliza operaţiunea de despăgubire a proprietarilor pe a căror terenuri trece lotul 1 din autostrada Timişoara – Lugoj. În acest scop se vor emite procesele verbale şi hotărârile de stabilire a despăgubirilor.
Astfel, în perioada 9 – 13 martie 2020, la sediul Primăriei comunei Giarmata (TM), și în perioada 16 – 20 martie 2020, la sediul Primăriei comunei Remetea Mare (TM), începând cu ora 9, își va desfășura activitatea Comisia de verificare a dreptului de proprietate care va emite procesele verbale și hotărârile de stabilire a despăgubirilor aferente imobilelor supuse exproprierii prin HG 808/2012, am aflat de la Direcţia de Drumuri şi Poduri Timişoara.
„Este vorba despre lucrarea de utilitate publică Autostrada Timișoara-Lugoj, Lot 1. Cu această activitate se va finaliza procedura de expropriere pentru imobilele aflate pe acest sector, iar proprietarii vor putea încasa sumele cuvenite. ➡️Lista imobilelor poate fi consultată la acest link:http://shorturl.at/npvzK ”, au mai anunţat cei de la DRDP Timişoara.
ℹ️Anunțul a fost transmis beneficiarilor și prin poștă. Detalii suplimentare se pot obține şi la DRDP Timișoara – Exproprieri, la tel: 0256.246.627.
Institutul de Studii Geopolitice al Universității “Aurel Vlaicu” din Arad a găzduit vineri, 5 decembrie,…
Și-au riscat viitorul pentru ceva produse dintr-un magazin. Pentru asta au dat și cu pumnul,…
Vineri, 5 decembrie, aproape de ora 11, polițiștii au fost sesizați cu privire la faptul…
Moţiunea de cenzură „România nu este de vânzare – fără progresişti la guvernare”, prin care…
Universitatea Politehnica Timișoara a cumpărat Casa Mühle, o clădire de o importantă valoare emoțională și…
Sâmbătă, de la ora 14.00, va avea loc un nou tur din seria “Descoperă-ți orașul!”,…