Puteți dona bani fundației Filantropia din Timișoara pentru ca persoanele aflate în izolare și carantină să fie sprijinite cu alimente și bunuri.
Mitropolitul Banatului ÎPS Ioan îi îndeamnă pe cei care vor să sprijine material și financiar unitățile medicale, cantinele sociale și asistența la domiciliu, în contextul pandemiei, să o facă prin Fundația „Filantropia” a Arhiepiscopiei Timișoara
„Având în vedere solidaritatea Bisericii cu toate instituțiile publice și private ce oferă sprijin și asistență la domiciliu, atât persoanelor aflate în carantină cât și persoanelor aflate în izolare, Înaltpreasfințitul Părinte Ioan îndeamnă pe toți cei care doresc să sprijine material și financiar unitățile medicale, cantinele sociale și asistența la domiciliu, în contextul pandemiei, să o facă prin Fundația „Filantropia” a Arhiepiscopiei Timișoara”, transmite Arhiepiscopia Timișoarei.
Donațiile și alimentele primite vor fi folosite pentru ajutorarea persoanelor izolate la domiciliu, pentru prepararea hranei și pentru achiziționarea de materialele igienico-sanitare.
FUNDAȚIA FILANTROPIA TIMIȘOARA
BRD TIMIȘOARA
IBAN: RO38 BRDE 360SV 3093 1313 600
Pentru detalii: 0729063732, 0714810147
Lecții economice și politice dintr-un an ratat 2025 nu a fost anul crizelor spectaculoase. A…
Credincioşii ortodocși și greco-catolicii îl sărbătoresc în cea de-a treia zi de Crăciun pe Sfântul…
Cel mai tare turneu de minifotbal din Banat revine! Superstar Charity Cup în colaborare cu…
Dincolo de activitatea didactică și de cercetare, spiritul Politehnicii se regăsește și în solidaritate, implicare…
Municipalitatea timișoreană vrea să demareze discuțiile pentru preluarea unei noi clădiri în zona Iosefin, pe…
Oamenii municipalității timișorene s-au mișcat rapid și în locul terasei unui restaurant cunoscut din oraș,…