coronavirus
România are deja 42 de persoane diagnosticate cu COVID-19 care au murit. Ultimele două decese au fost făcute publice de Grupul de Comunicare Strategică duminică, 29 martie, când au venit rezultatele testelor, la câteva zile de la moarte.
O femeie de 75 de ani, din județul Hunedoara, a decedat în 26 martie. În 24 martie i s-au recoltat probe biologice pentru COVID-19, iar rezultatul testării a venit în 29 martie și a fost pozitiv. Femeia a decedat la Spitalul Municipal Hunedoara, Secția de Anestezie și Terapie Intensivă, având și bronhopneumopatie cronică obstructivă, conform Grupului de Comunicare Strategică.
Un bărbat de 82 de ani, din județul Hunedoara, a murit în 25 martie, data când i s-au recoltat și probe biologice pentru COVID-19. Rezultatul testării din data de 29 martie a fost pozitiv, iar bărbatul a murit la Spitalul Municipal Hunedoara, la Secția de Anestezie și Terapie Intensivă, având neoplasm digestiv, stadiul III, și hemoragie digestivă superioară, conform Grupului de Comunicare Strategică, care menționează că niciuna dintre persoanele decedate nu a avut istoric de călătorie și nici contact cunoscut cu un caz confirmat.
Începând de marţi, 24 februarie, fostul fotbalist al lui Poli Timişoara Ovidiu Cuc este noul…
Mijlocașul Damian Daniel Isac (25 ani) s-a alăturat Politehnicii, chiar în săptămâna în care se…
Pe terenul actualei parcări a Consiliului Județean Timiș, din centrul Timișoarei, se va ridica o…
Consiliul Județean Timiș a aprobat ”rotirea” unor importante fonduri aflate la dispoziția instituției prin intermediul…
Propunerea lansată de Alfred Simonis, de a prelua de la Primăria Timișoara patru obiective din…
Asociația Poli, împreună cu mai multe organizații de protecție a animalelor, organizează un Super-Târg de…