coronavirus
Numărul deceselor persoanelor cu Covid-19 ajunge la 1.159 în România.
A murit o femeie de 81 ani, din județul Arad, confirmată cu Covid în 30 aprilie. A murit în 21 mai, suferind de hipertensiune arterială (HTA), Fibrilație atrială, sechele ale unui atac vascular cerebral (AVC), leucemie.
A murit o femeie de 79 ani, din județul București, confirmată cu Covid în 8 aprilie. A murit în 21 mai, suferind de HTA, insuficiență cardiacă clasa a IV-a, boală pulmonară cronică, fibrilație atrială paroxistică, diabet zaharat (DZ) tip II insulino-necesitant.
A murit o femeie de 84 ani, din județul Constanța, confirmată cu Covid în 16 mai. A murit în 22 mai, suferind de diabet zaharat, boală Altzheimer.
Poli se află în Antalya, unde în perioada 3-14 februarie susține o perioadă de pregărire…
Duminică neagră pe șoselele din Banat! După tragicul accident din urmă cu două săptămâni când…
Un parteneriat de două firme din Botoșani, respectiv Suceava, au câștigat contractual pentru finalizarea lucrărilor…
Lucrările de ridicare a noului Centru de Mari Arși de la Timișoara au fost finalizate.…
Nu a fost ziua SCM. Echipa de handbal avea nevoie de o victorie pentru a…
George Simion, nepreședintele României la limită, vrea și reușește să bage spaima în români cu…