„Pimp my ride” („recondiționează-mi mașina” – traducere aproximativă) este o emisiune de succes pe MTV în care mașini obișnuite sau „îmbătrânite” de vreme sunt recondiționate și făcute să arate ca „scoase din cutie”, cu multe accesorii care le fac „plăcute” la vedere. La Inspectoratul pentru Situații de Urgență Timiș, o mașină pentru stingerea incendiilor a fost recondiționată. Iată cum arată!
Mașina a fost folosită la sute de intervenții, atât de stingere a incendiilor, cât și intervenții de descarcerare. A venit timpul să fie recondiționată.
„PIMP MY RIDE la ISU Timiș. Autospeciala IVECO Magirus AT5003 a intrat în dotarea ISU Timiș în anul 2004 și până în prezent a fost folosită la sute de intervenții, atât de stingere a incendiilor, cât și intervenții de descarcerare. Anul acesta ea a fost recondiționată cu ajutorul colegilor noștri”, transmit reprezentanții Inspectoratului pentru Situații de Urgență Banat.
Autospeciala este dotată cu un rezervor cu 5000 litri de apă, un rezervor cu 500 litri de spumogen lichid, un modul de descarcerare și un modul de acordare a primului ajutor.
România post-1989 nu a trăit o ruptură, ci o negociere între vechiul sistem și formele…
În Iulius Town continuă seria creativă dedicată celor mici și în acest final de săptămână,…
Agenția de turism As Tour Timişoara vă oferă un pachet complet în Insula Creta, în…
Universitatea Politehnica Timișoara anunță, cu profundă durere, trecerea la cele veșnice a celui care a…
Am avut succes împotriva contestațiilor de pe strada Cezar, în lupta cu Pizzeria Poli, dar…
Lucrările de lărgire la patru benzi a drumului care leagă Sânandreiul de DN 69, Timișoara…