Ploile parcă nu se mai termină, iar Timișul este afectat de căderile mari de apă. În urma ploilor abundente, în noaptea care a trecut, pompierii militari au fost solicitați să intervină pentru evacuarea apei din curțile și subsolurile inundate. A pătruns apa și în subsolul Spitalului Județean Timișoara.
Până la această oră, pompierii au fost solicitați să intervină pentru evacuarea apei și la Spitalul Județean Timișoara, Secția Ortopedie, unde subsolul a fost inundat. Pompierii au fost solicitați să intervină ți la Lugoj, unde pe Valea Viilor sunt 10 curți inundate, pe Splaiul Corneliu Coposu, unde subsolurile de la mai multe blocuri inundate, pe strada Bistrei, unde este o curte inundată, la fel și pe strada I.D. Suciu și pe strada Făgetului, unde un subsol este inundat.
Pompierii sunt în alertă și intervin și la Făget, pe strada Avram Iancu, care este inundată, la Petrovaselo, unde este o curte inundată, la fel și la Criciova și Fârdea.
Primarul Timișoarei, Dominic Fritz, rămâne extrem de optimist și spune că lucrările la stadionul LEGO,…
Societatea Aquatim poate funcționa în următorii cinci ani fără probleme, după ce a obținut reînnoirea…
În zilele viitoare se vor efectua lucrări de spălare a bazinelor de înmagazinare și a…
Echipa gazdă rămâne departe de forma arătată anii trecuți. CSM Lugoj a continuat seria înfrângerilor…
Festivalul „Suflet Primenit” este un eveniment dedicat promovării valorilor creștine prin artă și tradiție. Acesta…
În fiecare comunitate există povești care nu se văd din prima. Povești despre copii care…