coronavirus
Unul dintre angajaţii Direcţiei de Finanţe din Timişoara a fost confirmat în urmă cu două zile cu noul coronavirus. Persoana nu mai venise de săptămâna trecută la lucru, fiind în concediu de odihnă.
Confirmarea contactării virusului a venit în cursul zilei de marţi. Persoana respectivă intrase de săptămâna precedentă în concediul de odihnă şi nu a mai fost de vineri la birou. Urmează ca miercuri să fie anunţată Direcţia de Sănătate Publică, în vederea derulării procedurilor obişnuite în astfel de cazuri, respectiv realizarea unei anchete epidemiologice.
Angajaţilor li s-a recomandat din nou respectarea distanţării sociale, respectiv igiena corespunzătoare adecvată perioadei de pandemie. Deocamdată nu se pune problema închiderii activităţii instituţiei.
Un bărbat de 54 de ani a condus o autoutilitară pe strada Florența din localitatea…
Universitatea de Vest Timișoara continuă și în anul 2026 programul de sprijin pentru elevii din…
A șaptea victorie la rând pe teren propriu pentru prim-divizionara de baschet SCM Politehnica, echipă…
Începând cu data de 1 ianuarie 2026 au intrat în vigoare cele mai recente modificări…
Șoferii care circulă pe autostrada A1, mai ales pe porțiunea dintre Lugoj și Timișoara, se…
Când un primar se laudă că a atras sute de milioane de euro investiții din…