Timp liber

Program bogat de acțiuni, în weekend, la Iulius Town Timișoara

Un târg de antichități, două reprezentații susținute de Fanfara Militară a Brigăzii 18 Cercetare Supraveghere „Decebal”, experiențe trăite pe un simulator de curse, dar și trenulețul distracției și caruselul venețian sunt propunerile din acest weekend, făcute clienților de Iulius Town.

Monede și bancnote vechi, timbre unice, statuete de diferite dimensiuni, piese mici de mobilier și multe alte mărturii ale trecutului pot fi descoperite, de vineri până duminică, în perioada 23 – 25 octombrie. Colecționarii de antichități se întâlnesc în zona târguri din Iulius Mall.

Duminică, în Iulius Gardens, se sărbătorește, respectând toate măsurile de siguranță, Ziua Armatei Române. Fanfara Militară a Brigăzii 18 Cercetare Supraveghere „Decebal” va avea două reprezentații, în Iulius Gardens, prima începând la ora 15.00, iar cea de-a doua de la ora 17.00.

Pasionații de motociclete vor avea parte de o surpriză. În perioada 23 – 28 octombrie, în Iulius Mall, pot testa viteza fără limite și motocicleta Ducati Panigale V2 pe un simulator de curse unic. Descoperă senzații tari pe care nu le-ai mai trăit niciodată, în Iulius Town! Evenimentul este organizat de Motorola în parteneriat cu Ducati.

Trenulețul Distracției este pregătit să îi plimbe pe copii prin Iulius Gardens. Garnitura destinată micilor exploratori îi așteaptă pe doritori de miercuri până joi, în intervalul orar 16.00 și 20.00, iar de vineri până duminică, de la ora 12.00 până la 20.00, cu pauză între orele: 15.00 – 15.30 și 18.00 18.30. Pentru aventuri și mai mari, există o plimbare în caruselul venețian. Copiii sunt așteptați de luni până vineri de la ora 12.00 până la ora 20.00, iar sâmbătă și duminică, de la ora 10.00 la ora 22.00.

La toate evenimentele desfășurate în Iulius Town se vor respecta toate măsurile de siguranță.

Share
Published by
Marcel Hoster

Recent Posts

Primarul Dominic Fritz e optimist pe tema finalizării lucrărilor la stadionul LEGO: ”Tragem tare să terminăm în toamnă”

Primarul Timișoarei, Dominic Fritz, rămâne extrem de optimist și spune că lucrările la stadionul LEGO,…

7 ore ago

Aquatim are licența de operare reînnoită pentru următorii cinci ani

Societatea Aquatim poate funcționa în următorii cinci ani fără probleme, după ce a obținut reînnoirea…

7 ore ago

Întreruperi programate la furnizarea apei în Timiș. Iată localitățile afectate

În zilele viitoare se vor efectua lucrări de spălare a bazinelor de înmagazinare și a…

8 ore ago

Nicio surpriză la Lugoj! Voluntari câștigă după trei seturi… simetrice

Echipa gazdă rămâne departe de forma arătată anii trecuți. CSM Lugoj a continuat seria înfrângerilor…

9 ore ago

Eveniment special: Festivalul județean de toacă, pricesne și teatru religios „Suflet primenit”

Festivalul „Suflet Primenit” este un eveniment dedicat promovării valorilor creștine prin artă și tradiție. Acesta…

9 ore ago

Educație pentru Comunitate Teregova – educația care construiește viitorul unei comunități

În fiecare comunitate există povești care nu se văd din prima. Povești despre copii care…

12 ore ago