În mijlocul nopții dintre luni și marți, polițiștii timișeni au fost sesizați cum că la sediul unei importante companii multinaționale din Timișoara, specializată în producția de anvelope, ar fi fost amplasată o bombă. La fața locului au fost demarate imediat cercetări.
Telefonul a veniți în jurul orei 23 de urgență, forțele de ordine s-au deplasat la sediul fabricii și au efectuat verificări. Din fericire, s-a constatat că era vorba despre un apel fals.
În acest caz, polițiștii Secției 5 Timișoara s-au sesizat din oficiu și au întocmit un dosar penal cu privire la săvârșirea infracțiunii de amenințare. În acest moment se efectuează cercetări referitoare la stabilirea situației.
Cercetările din cadrul fabricii timișorene s-au încheiat în jurul orei 2.
Când un primar se laudă că a atras sute de milioane de euro investiții din…
Copiii au nevoie de mai mult decât informație și reguli. Au nevoie să fie văzuți,…
Reţele Electrice Banat a anunțat programul întreruperilor de curent pentru zilele viitoare la Moşniţa Nouă.…
Una din echipele de top din județul Timiș și-a reluat pregătirea încă de la începutul…
Medicina de familie, domeniul care ar trebui să fie unul dintre pilonii sănătății, are în…
România va fi reprezentată la ediția cu numărul 61 a Bienalei de Artă de la…