În această dimineață, în comuna Boldur, satul Jabăr, din Timiș, a avut loc un accident în care au fost implicate două autorutirsme. O femeie însărcinată a rămas încarcerată. A fost alertat elicopterul SMURD!
În accident au fost implicate două autoturisme în care se aflau doar șoferii. În urma impactului, o femeie însărcinată a rămas încarcerată. Victima a fost extrasă de către echipajul de descarcerare și predată echipajului medical, conștientă și cooperantă. Urmează a fi preluată de către elicopterul SMURD pentru a fi transportată la spital. Cealaltă persoană implicată în accident nu necesită îngrijiri medicale.
La locul intervenției s-au deplasat de urgență o autospecială de primă intervenție, o autospecială de descarcerare, un echipaj SMURD și 10 pompieri.
Poli se află în Antalya, unde în perioada 3-14 februarie susține o perioadă de pregărire…
Duminică neagră pe șoselele din Banat! După tragicul accident din urmă cu două săptămâni când…
Un parteneriat de două firme din Botoșani, respectiv Suceava, au câștigat contractual pentru finalizarea lucrărilor…
Lucrările de ridicare a noului Centru de Mari Arși de la Timișoara au fost finalizate.…
Nu a fost ziua SCM. Echipa de handbal avea nevoie de o victorie pentru a…
George Simion, nepreședintele României la limită, vrea și reușește să bage spaima în români cu…