Alice Cociuba
Federația Română de Fotbal și Liga 1 Feminin anunță și regretă dispariția jucătoarei Alice Cociuba, care a decedat în data de 25 decembrie, în urma unui accident rutier, petrecut în apropiere de Ineu, la o trecere de cale ferată.
Alice Cociuba (21 ani) a evoluat în ultimele trei sezoane la formația arădeană Piroș Security Arad. În trecut, a mai jucat la echipele CS Ineu și CFR 1933 Timișoara. De-a lungul carierei sale, Alice a evoluat și la echipele de junioare ale României, precum și la prima reprezentativă.
Aceasta este a doua tragedie care loveşte clubul arădean în ultimele luni, după ce în luna octombrie s-a stins antrenorul Florin Bugar, care era şi selecţionerul echipei naţionale feminine de fotbal Under-19, din cauza COVID-19, la doar 48 de ani.
Lansată în cea de a doua jumătate a acestui an, licitația pentru stabilirea executantului studiului…
Fără pauză! Etapa a 14-a din Liga Națională masculină de baschet programează un meci în…
Dacă v-ați bucurat de ieftinirea carburanților din ultimele zile, nu sperați să rămână prea mult…
Duminică, 28 decembrie 2025, în jurul orei 06:15, polițiștii au fost sesizați cu privire la…
Dacă ar fi să ilustrez anul 2025, ba chiar şi ultimii 36 de ani, rezumându-mă…
Există momente în copilărie care rămân pentru totdeauna: prima minge prinsă corect, primul gol marcat,…