În cadrul primei etape de vaccinare împotriva COVID-19, în judeţul Timiş au fost administrate, în ultimele 24 de ore, 840 de vaccinuri. De la începutul campaniei au fost vaccinate în Timiş 7.650 de persoane.
În ultimele 24 de ore, la nivelul județului Timiș, in cadrul etapei I de vaccinare împotriva COVID-19 s-a administrat un număr total de 840 vaccinuri, astfel:
SPITALUL MUNICIPAL LUGOJ: 55; TOTAL= 295
SPITALUL ORĂȘENESC FĂGET: 0; TOTAL= 80
SPITALUL L.ȚURCANU TIMIȘOARA: 70; TOTAL= 1.134
SPITALUL ORĂȘENESC SÂNNICOLAU MARE: 25; TOTAL= 180
SPITALUL MILITAR TIMIȘOARA: 25; TOTAL= 345
SPITALUL ORĂȘENESC DETA: 15; TOTAL= 340
SPITALUL MUNICIPAL TIMIȘOARA: 160; TOTAL= 1.040
SPITALUL CFR TIMIȘOARA: 86; TOTAL= 659
SPITALUL V. BABEȘ TIMIȘOARA: 135; TOTAL= 865
SPITALUL JUDEȚEAN TIMIȘOARA: 230; TOTAL=2.575
SPITALUL ORĂȘENESC JIMBOLIA: 40; TOTAL= 135
De la debutul campaniei de vaccinare și până în prezent, la nivelul județului Timiș, s-au administrat 7.650 doze vaccin împotriva virusului SARS-CoV-2.
Din totalul dozelor administrate până în prezent, s-au înregistrat 14 reacții adverse, de intensitate scazută spre moderată (ex: durere la locul administrării, mialgii, subfebrilități).
Vaccinarea este o măsură complexă de prevenție în pandemia de coronavirus, alături de celelalte obligații ce ne revin: respectarea regulilor şi a măsurilor igienico-sanitare (purtarea măştii, spălatul pe mâini şi distanţarea fizică).
Un bărbat de 54 de ani a condus o autoutilitară pe strada Florența din localitatea…
Universitatea de Vest Timișoara continuă și în anul 2026 programul de sprijin pentru elevii din…
A șaptea victorie la rând pe teren propriu pentru prim-divizionara de baschet SCM Politehnica, echipă…
Începând cu data de 1 ianuarie 2026 au intrat în vigoare cele mai recente modificări…
Șoferii care circulă pe autostrada A1, mai ales pe porțiunea dintre Lugoj și Timișoara, se…
Când un primar se laudă că a atras sute de milioane de euro investiții din…