CS Rapid Bucureşti, CSU Belor Galaţi şi FC Argeş s-au calificat, joi, în sferturile de finală ale Cupei României la volei feminin, în urma victoriilor obţinute în Sala Sporturilor ‘Horia Demian’ din Cluj-Napoca.
CS Rapid a trecut dramatic de CSO Voluntari 2005, cu 3-2 (13-25, 27-29, 25-21, 25-22, 15-6), condusă de Martins Silva (24 puncte). Filipaş şi Cveticanin, cu 22 de puncte fiecare, s-au remarcat de la echipa ilfoveană.
CSU Belor Galaţi a dispus de CS „U” NTT Data Cluj cu 3-0 (25-20, 25-16, 25-19), Lakovic reuşind 14 puncte pentru învingătoare, în timp ce Saikova a contribuit cu 11.
În alt meci, FC Argeş a învins-o nescontat pe CSM Lugoj cu 3-1 (16-25, 25-20, 25-18, 26-24). Bănățencele erau favorite certe și și-au adjudecat clar prima manșă, dar apoi echipa a fost de nerecunoscut. În setul 4 a ratat o minge d eset, care ar fi trimis jocul în decisiv. Oricum, o experiență dezamăgitoare a lugojencelor în fața unui adversar de bătut.
CSU Medicina CNUE Tg. Mureş s-a calificat fără joc după ce echipa CS Medgidia nu s-a prezentat la competiţie din cauza mai multor cazuri de coronavirus.
Vineri sunt programate sferturile de finală: CS Rapid- CS Ştiinţa Bacău (11:00), CSM Târgovişte – CSU Belor Galaţi (14:00), CSU Medicina Târgu Mureş – CSM Volei Alba Blaj (17:00) şi CS Dinamo Bucureşti – FC Argeş (20:00).
Unul dintre cele mai apreciate proiecte de păstrare a patrimoniului, Ambulanța pentru Monumente, derulat în…
La finalul acestei luni lui Cristian Oancea îi expiră mandatul de manager al Spitalului de…
Consiliul Județean Timiș a aprobat alocarea a peste un milion de lei pentru societatea Service…
Două zboruri programate marți din Timișoara spre zona Golfului au fost anulate. Cursele erau programate…
Universitatea de Vest Timișoara continuă organizarea eenimentelor sub genericul „Idei care schimbă lumea” În cadrul…
Sânnicolau Mare a avut, în 2025, cele mai multe venituri dintre cele opt oraşe ale…