Sport

Adus ca un salvator, dat afară ca un muncitor! Schimbare de antrenor la SCM Poli

Conducerea SCM a găsit vinovatul pentru un sezon slab al echipei de handbal. Așadar, antrenorul Vlad Caba a fost dat afară, deși nu el a fost de vină pentru degringolada de la echipa de handbal.

Într-un „război” destul de complex, conducerea clubului care a primit cei mai mulți bani de la Primărie, a decis să sacrifice antrenorul, unul cu un pedigre deosebit, fost component al echipei de aur a Timișoarei. Nimic din conducere nu și-a asumat ratarea sezonului, sau managmentul defectuos, care a dus la multe meciuri pierdute din cauza… pandemiei.

„Sport Club Municipal Timișoara a luat decizia încetării unilaterale a Contractului de activitate sportivă încheiat cu domnul Vlad Caba, antrenorul echipei de handbal SCM Politehnica Timișoara, ca urmare a neîndeplinirii obiectivelor stabilite. Având în vedere clasarea echipei la finalul sezonului competițional pe locul 9 în Liga Zimbrilor, conducerea clubului de drept public a constatat, în cadrul unei ședințe desfășurate ieri 21.05.2021, că obiectivul asumat la începutul campionatului, respectiv calificarea în Play-Off, a fost ratat integral. A fost numit un nou antrenor, în persoana domnului Atilla Horvath, care va conduce echipa în meciurile de calificare și sperăm în Final Four-ul Cupei României ”Fan Courier”, competiție care va demara luni, la București. Îi mulțumim domnului profesor Vlad Caba pentru colaborare și îi dorim mult succes în continuare!”, se arată într-un comunicat al clubului.

Așadar, luni Poli va debuta în Cupă cu un antrenor din cadrul clubului, care în ultimul timp s-a ocupat de juniori și care este un apropiat al conducerii secției de handbal.

Share
Published by
Alin Toader

Recent Posts

Riscurile geopolitice analizate într-un seminar științific la Universitatea “Aurel Vlaicu” din Arad

Institutul de Studii Geopolitice al Universității “Aurel Vlaicu” din Arad a găzduit vineri, 5 decembrie,…

8 ore ago

Au lovit și au fugit! Acum, trei tâlhari tineri își așteaptă pedeapsa

Și-au riscat viitorul pentru ceva produse dintr-un magazin. Pentru asta au dat și cu pumnul,…

11 ore ago

Un vârstnic a sfârșit vineri între liniile de tramvai

Vineri, 5 decembrie, aproape de ora 11, polițiștii au fost sesizați cu privire la faptul…

13 ore ago

Cadou pentru Sorin Grindeanu. Moţiune de cenzură a “suveraniştilor” împotriva “progresiştilor”

Moţiunea de cenzură „România nu este de vânzare – fără progresişti la guvernare”, prin care…

13 ore ago

Moment istoric: UPT a cumpărat Casa Muhle pe care o va transforma într-o clădire importantă pentru oraș

Universitatea Politehnica Timișoara a cumpărat Casa Mühle, o clădire de o importantă valoare emoțională și…

14 ore ago

Sâmbătă puteţi descoperi “Timișoara interbelică” într-un nou tur ghidat

Sâmbătă, de la ora 14.00, va avea loc un nou tur din seria “Descoperă-ți orașul!”,…

14 ore ago