test covid coronavirus (1)
În judeţul Timiş, în ultimele 24 de ore, o singură persoană a fost confirmată cu Sars-Cov-2, fiind efectuate doar 222 de teste, din care 72 de teste rapide. Rata de infectare în Timiş este 0,07, la fel ca în ziua precedentă.
În ultimele 24 de ore, la nivelul judeţului Timiş, a fost confirmată o persoană cu coronavirus, aceasta fiind din Otelec.
Numărul total de morţi a rămas 1.290, după ce în ultimele 24 de ore nu s-a raportat niciun deces din cauza coronaviruslui.
Coeficientul infectărilor cumulate la 14 zile, raportate la 1.000 de locuitori este 0,07.
Rata de infectare în Timişoara este 0,08, puţin mai mică decât în ziua precedentă, când a fost 0,09.
În cursul zilei de ieri, în județul Timiș, nicio persoană nu a intrat în izolare.
Alte date privind situația epidemiologică, la nivelul județului Timiș;
Număr de teste 222, din care 72 teste rapide;
În această dimineață, numărul total de persoane internate confirmate COVID-19: 25;
Număr persoane internate la ATI: 18;
Numărul de cadre medicale confirmate COVID-19 in ultimele 24 de ore: 0.
Număr de decese în ultimele 24 de ore: 0;
Număr total de decese: 1290.
Antrenor carismatic cu ochi pentru tineri. Este cel care l-a promovat și pe Cristi Chivu…
Președintele USR, Dominic Fritz, a declarat, luni, într-o conferință de presă, că alegerile locale parțiale…
Universitatea de Vest Timișoara oferă publicului un nou eveniment din seria „Conectați la viitor”, intitulat…
Luni dimineața, în jurul orei 09:45, polițiștii au fost sesizați cu privire la faptul că…
Boala Crohn și rectocolita ulcero-hemoragică sunt patologiile pentru care pacienții pot avea acces la terapii…
Municipalitatea timișoreană face deja un prim pas spre ceea ce ar urma să devină unul…