Anunţuri

Anunt incepere proiect finantat prin Masura 2 – „Granturi pentru capital de lucru acordate IMM-urilor” pentru societatea U.R.C.XEDOS SRL

12.08.2021

 

Anunt incepere proiect finantat prin Masura 2 – „Granturi pentru capital de lucru acordate IMM-urilor” pentru societatea U.R.C.XEDOS SRL

 

U.R.C.XEDOS SRL anunta lansarea proiectul cu titlul ”Grant capital de lucru U.R.C.XEDOS SRL” proiect nr. RUE 13324 înscris în cadrul Măsurii ”Granturi pentru capital de lucru”, instituită prin OUG nr 130/2020.

Proiectul se derulează pe o perioada de maxim 12 luni, începând cu data semnării contractului de finanțare cu MEEMA/AIMMAIPE, respectiv 04.08.2021 si finanțat în data de 11.08.2021.

Obiectivul proiectului îl reprezintă sprijinirea societatii U.R.C.XEDOS SRL prin ajutorul de stat acordat sub forma de grant pentru capital de lucru, prin masura “Granturi pentru capital de lucru”, implementata de catre MEEMA si AIMMAIPE in conformitate cu prevederile OUG nr.130/2020 privind unele masuri pentru acordarea de sprijin financiar din fonduri externe nerambursabile, aferente Programului Operational Competitivitate 2014-2020, in contextul crizei provocate de COVID-19, cu completarile si modificarile ulterioare.

Proiectul are printre principalele rezultate, următoarele:

-menținerea activității pe o perioada de minim 6 luni,
-menținerea numărului locurilor de munca față de data depunerii cererii, pe o perioadă de minimum 6 luni, la data acordării granturilor

Valoarea proiectului este de 118.838,1825 RON din care: 103.337,55 RON grant si 15.500,6325 RON cofinanțare.

Proiect cofinanțat din Fondul European de Dezvoltare Regionala prin Programul Operațional Competitivitate 2014-2020.

 

U.R.C.XEDOS SRL
Persoană de contact: UIBAR Elena-Carmen
Email: urcxedos@gmail.com; Telefon: 0744 515 656

Share
Published by
Dana Popa

Recent Posts

E oficial! Ciprian Ciucu câştigă detaşat alegerile pentru Primăria Bucureştiului. Mare surpriză pe locul 2!

Candidatul PNL Ciprian Ciucu va fi noul primar al Capitalei, câştigând oficial scrutinul la o…

4 ore ago

Exit-poll: Ciprian Ciucu câştigă detaşat Primăria Capitalei. Victoria îi aparţine şi lui Ilie Bolojan

Candidatul PNL Ciprian Ciucu va fi viitorul primar al Bucureştiului, potrivit unui exit-poll realizat de…

8 ore ago

Emoții doar în primul sfert de oră! SCM Poli Timișoara a învins categoric codașa din Sighișoara

Prim-divizionara de handbal SCM Poli Timișoara închide cu bine turul, învingând, conform așteptărilor ultima clasată…

11 ore ago

Fetele de la Poli închid sezonul regular cu o victorie frumoasă contra Bistriței

Pe o vreme rece și o ploaie măruntă, fetele de la Poli au întâlnit pe…

15 ore ago

Viceprimarul Lațcău anunță punerea în valoare a clădirilor din zona Pieței Mocioni odată cu revitalizarea zonei

Primarul Dominic Fritz a semnat în această săptămână contractul de finanțare prin care Timișoara va…

16 ore ago

Spitalul de Psihiatrie va avea un nou ambulatoriu, ridicat cu zece milioane de lei

Spitalul de Psihiatrie şi pentru Măsuri de Siguranţă Jebel va avea un nou amubulatoriu, o clădire…

16 ore ago