Politica

Cosmin Şandru, acuzat că ar fi vrut să-l „cumpere” pe deputatul AUR Titi Stoica: „Nu am nici cea mai mică emoţie că aş fi făcut ceva ilegal”

„Liderul PNL Timiş”, care fi încercat să negocieze cu deputatul Ciprian-Titi Stoica pentru a nu vota moţiunea de cenzură este deputatul Cosmin Şandru. Liberalul recunoaşte că s-a întâlnit cu Stoica, dar respinge categoric acuzaţiile că ar fi vrut să cumpere votul deputatului AUR..

În această după-amiază deputatul AUR de Timiş, Ciprian-Titi Stoica, a afirmat că a depus probe, inclusiv filmări, la DNA, potrivit cărora “lideri ai PNL Timiş” au încercat să-l cumpere pentru a nu vota moţiunea de cenzură împotriva Guvernului Cîţu. Stoica nu a dat niciun nume, dar s-a aflat ulterior că e vorba de deputatul PNL de Timiş Cosmin Şandru. Acesta din urmă respinge categoric aceste acuzaţii, admiţând însă că a avut o întâlnire cu Stoica, dar nu pe ascuns, ci pe o terasă, în văzul lumii..

„Eu nici măcar nu am numărul lui în telefon. E adevărat, m-am întâlnit cu Titi Stoica, cred că săptămâna trecută. Am fost patru la o masă, cu un amic comun, pe o terasă, în văzul tuturor. Eu nu aveam ce să-i promit şi nici nu am competenţe de acest gen. Nici măcar nu i-am spus să nu voteze moţiunea. Chiar sunt curios să văd despre ce înregistrare e vorba. Nu am nici cea mai mică emoţie că aş fi făcut ceva ilegal”, a declaat Şandru pentru deBanat.

Liderii naţionali ai AUR au anunţat că, în această seară, vor face publice dovezile lor.

Share
Published by
Alex Nestor

Recent Posts

Cum va fi vremea în ultimul weekend din 2025

După ce luna decembrie a fost mult mai caldă ca de obicei, cel puțin până…

O oră ago

2025: anul în care improvizația s-a terminat

Lecții economice și politice dintr-un an ratat 2025 nu a fost anul crizelor spectaculoase. A…

4 ore ago

Azi îl sărbătorim pe Sfântul Ştefan, primul martir al creştinătăţii. Peste 500 de mii de români îşi sărbătoresc onomastica

Credincioşii ortodocși și greco-catolicii îl sărbătoresc în cea de-a treia zi de Crăciun pe Sfântul…

4 ore ago

Mulți fotbaliști cu nume din Timișoara și din țară vor „bate” mingea în Sala Constantin Jude pentru o cauză nobilă

Cel mai tare turneu de minifotbal din Banat revine! Superstar Charity Cup în colaborare cu…

15 ore ago

Momente magice și la Facultatea de Mecanică UPT cu ocazia Târgului de Crăciun

Dincolo de activitatea didactică și de cercetare, spiritul Politehnicii se regăsește și în solidaritate, implicare…

22 de ore ago

Primăria Timișoara vrea să cumpere o nouă clădire în zona Iosefin

Municipalitatea timișoreană vrea să demareze discuțiile pentru preluarea unei noi clădiri în zona Iosefin, pe…

22 de ore ago