Sănătate

În Timiş, 51 de persoane confirmate cu Sars-Cov-2, în ultimele 24 de ore. La ATI mai sunt doar 24 de pacienţi

În judeţul Timiş, în ultimele 24 de ore, 51 de persoane au fost confirmate cu Sars-Cov-2, fiind efectuate 2.913 teste, dintre care 1.184 teste rapide. În Timişoara au fost confirmate 28 de cazuri. În Timiş, 268 persoane infectate cu Covid-19 sunt internate în spitale, dintre care 24 la ATI.

În ultimele 24 de ore, la nivelul judeţului Timiş, 51 persoane au fost confirmate cu coronavirus. Acestea sunt din următoarele localităţi:

Timişoara – 28;

Tormac, Liebling, Giroc, Dudeştii Vechi, Dumbrăviţa – 2;

Banloc, Cărpiniş, Giera, Jebel, Lugoj, Buziaş, Gătaia, Sânnicolau Mare, Orţişoara, Parţa, Peciu Nou, Tomnatic, Voiteg – 1.

Numărul total de morţi a crescut la 1.845, după ce în ultimele 24 de ore, au fost raportate două decese din cauza coronavirusului.

Alte date privind situația epidemiologică, la nivelul județului Timiș:

Număr de teste 2.913 din care 1.184 teste rapide;

În această dimineață, numărul total de persoane internate (confirmate și suspecte) COVID-19: 268;

Număr persoane internate la ATI (confirmate și suspecte) COVID-19: 24;

Numărul de cadre medicale confirmate COVID-19 in ultimele 24 de ore: 3.

Share
Published by
Vlad Stoian

Recent Posts

Afluenţă de cereri, în Timișoara, pentru noua Carte Electronică de Identitate

Direcția de Evidență a Persoanelor Timișoara informează că, până la finalul lunii noiembrie, au fost…

O oră ago

Avize de access auto în zona Cetate, prelungite automat până la sfârșitul lunii ianuarie 2026

Primăria Timişoara anunţă că avizele de acces auto în zona Cetate vor fi prelungite automat…

O oră ago

Pentru elaborarea noului PUG, locuitorii comunei Moşniţa Nouă sunt consultaţi prin intermediul unui chestionar

Comună aflată în continuă dezvoltare, Moşniţa Nouă are nevoie de un nou Plan Urbanistic General…

4 ore ago

Tânăr reținut pentru tâlhărie calificată în Lugoj

Polițiștii Biroului de Investigații Criminale Lugoj au reținut un tânăr de 25 de ani, bănuit…

7 ore ago

Iluminatul public de pe 66 de străzi din Timișoara va beneficia de modernizări de șase milioane de lei, fonduri nerambursabile

Timișoara va primi șase milioane de lei, fonduri nerambursabile, pentru îmbunătățirea iluminatului public, de la…

8 ore ago

Concluziile imobiliare ale anului 2025. Cartierul preferat al timișorenilor e Aradului, cel mai scump e în centru

Piața imobiliară timișoreană este una dintre puținele în care prețurile se păstrează încă în limita…

9 ore ago