Sănătate

În Timiş, 483 persoane confirmate cu Sars-Cov-2, în ultimele 24 de ore, dintre cae 286 sunt din Timişoara

În judeţul Timiş, în ultimele 24 de ore, 483 persoane au fost confirmate cu Sars-Cov-2, fiind efectuate 4.073 teste, dintre care 2.046 teste rapide. În Timişoara au fost raportate 286 cazuri. În Timiş, 270 persoane infectate cu Covid-19 sunt internate în spitale, dintre care 45 la ATI.

În ultimele 24 de ore, la nivelul judeţului Timiş, 483 persoane au fost confirmate cu coronavirus. Acestea sunt din următoarele localităţi:

TIMIŞOARA – 286;

MOŞNIŢA NOUĂ – 19;

DUMBRĂVIŢA – 18;

LUGOJ – 17;

GIROC – 14;

JEBEL – 10;

SÂNMIHAIU ROMÂN, SĂCĂLAZ – 8;

GHIRODA – 6;

SÂNANDREI, RECAŞ, GIULVĂZ, BECICHERECU MIC – 5;

ŞAG, PECIU NOU, SÂNNICOLAU MARE, GIARMATA – 4;

SACOŞU TURCESC, PIŞCHIA, FĂGET, JIMBOLIA, DUDEŞTII VECHI, CHECEA – 3;

SECAŞ, SATCHINEZ, PARŢA, PERIAM, CIACOVA, GHILAD, ŞANDRA, DENTA, DUDEŞTII NOI, VARIAŞ, BUCOVĂŢ, BILED – 2;

BELINŢ, BIRDA, CENAD, CENEI, COMLOŞU MARE, COŞTEIU, CRICIOVA, JAMU MARE, LENAUHEIM, LIVEZILE, NIŢCHIDORF, BUZIAŞ, DETA, OTELEC, PIETROASA, RACOVIŢA, SARAVALE, SÂNPETRU MARE, UIVAR – 1.

Numărul total de morţi a crescut la 1.982, după ce în ultimele 24 de ore au fost raportate trei decese din cauza coronavirusului.

Alte date privind situația epidemiologică, la nivelul județului Timiș:

Număr de teste 4.073 din care 2.046 teste rapide;

În această dimineață, numărul total de persoane internate (confirmate și suspecte) COVID-19: 270;

Număr persoane internate la ATI (confirmate și suspecte) COVID-19: 45;

Numărul de cadre medicale confirmate COVID-19 in ultimele 24 de ore: 11.

Share
Published by
Vlad Stoian

Recent Posts

Alfred Simonis respinge informațiile despre „palatul” său: „Nu este casa mea, ci o investiție imobiliară”

Președintele Consiliului Județean Timiș, Alfred Simonis, susține că imobilul din Moşniţa Nouă prezentat recent în…

13 ore ago

Liderul PSD Timiș nu știe ce va decide partidul pe tema continuării la guvernare: ”Dinamica politicii românești e una aparte”

Președintele PSD Timiș, Alfred Simonis, nu poate spune ce decizie va lua partidul asupra continuării…

14 ore ago

Contractul pentru proiectarea și execuția noului stadion al Timișoare merge înainte. Județul va contribui cu aproximativ 25 de milioane de euro

Contractul pentru execuția noului stadion al Timișoarei merge înainte, nu au fost depuse contestații, a…

14 ore ago

COMUNICAT PRIVIND FINALIZAREA PROIECTULUI INTITULAT „DOTAREA UNITĂȚILOR DE ÎNVĂȚĂMÂNT DIN COMUNA GHIRODA, JUDEȚULTIMIȘ”

COMUNA GHIRODA, cod fiscal: 5517220, cu sediul în Sat Ghiroda, Comuna Ghiroda, Strada Victoria, nr.…

14 ore ago

Primăria Timișoara vrea să ofere către Administrația pentru Sănătate și Educație, pe zece ani, clădirea cumpărată pe Treboniu Laurian

Municipalitatea timișoreană cere acordul consilierilor locali pentru a ceda administrarea clădirii istorice achiziționate pe strada…

17 ore ago