Flavius Biea
Au mai rămas puține zile până la evenimentul pugilistic al anului, Boxing Fighting Championship 2, unde Flavius Biea îl va înfrunta pe argentinianul Ricardo Ruben Villalba, în main eventul serii de sâmbătă, 7 mai.
Porțile Sălii Sporturilor Constantin Jude din Timișoara se vor deschide la ora 18.30, primele meciuri urmând să se dispute după ora 19.00.
Nume grele ale nobilei arte vor fi prezente pentru a-l încuraja pe Biea. Francisc Vaștag, considerat de specialiști cel mai bun boxer amator român, remarcându-se prin loviturile combinate în serie, directele și croșeele în viteză, va fi și de această dată alături de Flavius.
Invitat special va fi Maestrul Titi Tudor, cel care l-a descoperit pe marele campion Leonard Doroftei și care a fost antrenor coordonator al lotului național în perioada când Biea a avut cele mai bune performanțe în boxul amator: campion mondial, vice-campion mondial și de 3 ori campion european.
La Gală va sosi și Alberto Guerra, unul dintre cei mai importanți oameni din boxul mondial, vicepreședinte WBC și co-fondator al acestei organizații, președinte al titlurilor FECARBOX și a celor latine.
Adversarul lui Biea, argentinianul Villalba sosește în Timișoara încă din cursul zilei de marți, de la Buenos Aires, pentru a se putea reface și acomoda cu fusul orar pâna la ora disputei cu campionul român. Sud-americanul are 20 de victorii la profesioniști, 9 meciuri pentru titluri, dintre care doar trei pierdute.
Lansată în cea de a doua jumătate a acestui an, licitația pentru stabilirea executantului studiului…
Fără pauză! Etapa a 14-a din Liga Națională masculină de baschet programează un meci în…
Dacă v-ați bucurat de ieftinirea carburanților din ultimele zile, nu sperați să rămână prea mult…
Duminică, 28 decembrie 2025, în jurul orei 06:15, polițiștii au fost sesizați cu privire la…
Dacă ar fi să ilustrez anul 2025, ba chiar şi ultimii 36 de ani, rezumându-mă…
Există momente în copilărie care rămân pentru totdeauna: prima minge prinsă corect, primul gol marcat,…