Faza in meciul de rugby dintre CSM Stiinta Baia Mare si CS Dinamo Bucuresti, contand pentru Semifinala Cupei României, desfasurat pe Arena Zimbrilor din Baia Mare, vineri 27 august 2021. © FOTO:Paul Ursachi/SPORT PICTURES
Timișoara transferă de la marea rivală. Și nu este pentru prima dată, echipa bănățeană aducând încă de anul trecut mai mulți jucători de la Baia Mare. Acuma vine și un centru puternic, ce va face concurența acerbă pentru acel post.
Este vorba despre Alexandru Bucur, jucător care a fost în primul 15 al maramureșenilor în finala de Cupă a României jucată în 2 aprilie 2022 și câștigată de formația timișoreană cu 22-15.
Bucur este născut pe 24 aprilie 1994, în Bârlad și provine dintr-o familie de rugbiști. El a jucat în ultimele sezoane în Maramureș, echipă cu care a câștigat și titlul național.
Alexandru Bucur și-a făcut debutul la echipa națională la 24 noiembrie 2018, cu ocazia meciului test România-Uruguay și este convocat și pentru apropiatul joc de verificare cu Italia.
Lipsa de încredere în realizarea Institului Oncologic Timișoara nu mai are susținere, finanțarea obiectivului este…
Timișoara și Iașiul rămân cele mai accesibile piețe imobiliare din România, din marile orașe. În…
Primăria Timișoara anunță că a obținut o victorie în justiție, în demersurile de obținere a…
Timișoara pregătește înființarea unui centru de excelență pentru pacienții cu AVC. În urma unor investiții…
Un șofer neatent a avut zile... În jurul orei 13:30, ISU Timiș a fost solicitat…