Miercuri, 7 septembrie, între orele 9-14, presiunea apei va fi scăzută în Găvojdia, Lugojel și Silagiu pentru spălarea rețelei de distribuție.
Lucrările de spălare urmăresc să asigure o calitate corespunzătoare a apei potabile și sunt o parte a activității desfășurate de Aquatim în cadrul mentenanței preventive a rețelelor de distribuție.
La reluarea alimentării cu apă în regim normal este posibil ca la robinete să curgă apă tulbure. Deoarece această perturbare va fi de scurtă durată, se recomandă clienților să nu folosească apa în scopuri menajere, până la limpezirea completă. De asemenea, consumatorii sunt sfătuiţi să ia măsuri de stocare a unor cantități de apă care să le acopere necesarul pe perioada anunțată.
Handbaliștii alb-violeți întâlnesc Potaissa Turda, în sferturile de finală ale Cupei României. Partida va avea…
Comuna Moșnița Nouă anunță începerea proiectului ”CONSTRUIRE ȘI DOTARE GRADINIȚĂ CU PROGRAM PRELUNGIT IN REGIM…
Curtea Constituțională a decis, miercuri, să amâne încă o dată, pentru a cinea oară, decizia…
Călătorii timișoreni pe calea ferată vor avea parte, în premieră, de noile garnituri de tren…
Polițiștii locali au depistat un bărbat din Ciacova conducând în zona pietonală din centrul Timișoarei…
Echipele timișorene au avut parcursuri excelente în cadrul etapei regionale a FIRST Tech Challenge –…