Polițiștii Biroului Rutier Timișoara au reținut pentru 24 de ore, un bărbat în vârstă de 44 de ani, bănuit de comiterea mai multor infracțiuni rutiere. Acesta a fost introdus în Arest.
În fapt, la data de 29.10.2022, în jurul orei 18:50, polițiștii rutieri au fost direcționați de către dispeceratul unității pe strada Polonă din Timișoara, întrucât a avut loc un accident rutier soldat cu pagube materiale, în care au fost implicate 3 autovehicule.
Ajunși la fața locului, polițiștii au constat că cele sesizate se confirmă, fiind vorba despre o coliziune față-spate.
În urma testării cu aparatul etilotest a conducătorilor auto, a rezultat că un şofer, în vârstă de 44 de ani, se afla sub influența băuturilor alcoolice, rezultând o valoare de 1,22 mg/l alcool pur în aerul expirat.
Totodată, în urma verificărilor efectuate, s-a stabilit că bărbatul avea permisul anulat tot pentru comiterea de infracțiuni la regimul rutier.
În urma probatoriului administrat în cauză, bărbatul a fost reținut pentru 24 de ore, sub aspectul săvârșirii infracțiunilor de “conducerea unui autovehicul sub influența alcoolului” și “conducerea unui autovehicul cu permisul anulat”.
Acesta a fost introdus în Centrul de Reținere și Arestare Preventivă din cadrul IPJ Timiș.
Poli se află în Antalya, unde în perioada 3-14 februarie susține o perioadă de pregărire…
Duminică neagră pe șoselele din Banat! După tragicul accident din urmă cu două săptămâni când…
Un parteneriat de două firme din Botoșani, respectiv Suceava, au câștigat contractual pentru finalizarea lucrărilor…
Lucrările de ridicare a noului Centru de Mari Arși de la Timișoara au fost finalizate.…
Nu a fost ziua SCM. Echipa de handbal avea nevoie de o victorie pentru a…
George Simion, nepreședintele României la limită, vrea și reușește să bage spaima în români cu…