accident tren
Nu s-a asigurat şi a trecut calea ferată… însă maşina pe care o conducea a fost lovită de tren. A scăpat la limită.
În urma apelului primit pe 112 din data de 15 februarie, in jurul orei 9, ISU Timiş a fost solicitat să intervină în urma producerii unui accident feroviar, între automotorul R9613 și un autoturism, în localitatea Urseni.
La locul evenimentului s-au deplasat 8 pompieri din cadrul Detașamentului 2 de Timișoara cu o autospecială de stingere cu apă și spumă și o ambulanță SMURD.
Conducătorul autoturismului a fost evaluat la locul evenimentului de către echipajul SMURD, fără a fi transportat la spital. În automotor se aflau aproximativ 60 de persoane. Nicio persoană nu a necesitat îngrijiri medicale.
Foro: arhivă
Institutul de Studii Geopolitice al Universității “Aurel Vlaicu” din Arad a găzduit vineri, 5 decembrie,…
Și-au riscat viitorul pentru ceva produse dintr-un magazin. Pentru asta au dat și cu pumnul,…
Vineri, 5 decembrie, aproape de ora 11, polițiștii au fost sesizați cu privire la faptul…
Moţiunea de cenzură „România nu este de vânzare – fără progresişti la guvernare”, prin care…
Universitatea Politehnica Timișoara a cumpărat Casa Mühle, o clădire de o importantă valoare emoțională și…
Sâmbătă, de la ora 14.00, va avea loc un nou tur din seria “Descoperă-ți orașul!”,…