Meciul de baschet de la Piteşti, contând pentru stabilirea locurilor 7 și 8 a fost al 45-lea disputat de SCM OHMA Mozzart Bet Timişoara în stagiunea 2022-2023 (34 în campionat, 3 în Cupa României, 8 în Alpe Adria Cup).
După un meci dominat de piteșteni, aceștia s-au impus cu 83-69! Îmbucurător este faptul că mai mulți jucători tineri bănățeni au primit minute bune, Robert Schipor fiind chiar coșgheterul echipei sale cu 17 puncte.
Așadar, în urma acestui joc, FC Argeș a obținut locul al șaptelea la finalul Ligii Naționale de Baschet Masculin, în timp ce timișorenii s-au mulțumit cu locul 8, după un sezon foarte solicitant.
În meciul pentru locul 1, CSM Oradea, liderul campionatului a început seria de 4 din 7 cu o victorie acasă cu U Cluj, iar partida a doua se joacă tot pe Crișul Repede, marți.
Anul 2025 a fost unul plin de lucrări de întreținere pentru cei de la Colterm.…
Timișorenii s-au arătat extrem de interesați de nivelul impozitelor pe care vor trebui să le…
În primăvară acestui an este programată demararea lucrărilor de reabilitare a pasajului de la strada…
În fine, fostului primar al Timişoarei, Nicolae Robu, i-au ieşit „sondajele” cu care ne-a obişnuit…
De la consultații de rutină și investigații de diagnostic, până la servicii complexe integrate de…
Consiliul Județean Timiș a numit un nou director la Direcția de Drumuri, Transport și Mediu.…