Comitetul de urgență al FRF a aprobat miercuri, 9 august, cele 10 serii din ediția 2023-2024 a Ligii 3. Repartizarea s-a făcut geografic, dar lasă loc de comentarii, mai ales în vestul țării, acolo unde echipele din Timiș au fost plasate în două serii diferite. La fel și cele din Bihor și nu sunt cazuri izolate.
Programul în fiecare din cele 10 serii va fi stabilit vineri, 11 august, de la ora 13:00, prin tragerea la sorți ce va avea loc la Casa Fotbalului. Evenimentul va fi transmis în direct pe Facebook FRF și YouTube FRF TV.
Prin tragere la sorți, fiecărei echipe din serii îi va fi alocat un număr de la 1 la 10 corespunzător tabelei Berger.
Startul Ligii 3, ediția 2023-2024, este programat în 26 august.
În sezonul precedent, toate echipele din Timiș, 4 la număr, au fost repartizate în aceeași serie, a 8-a, la fel ca și în urmă cu două sezoane.
N-au trecut patru mandate cu primari aleși în noile unități administrative înființate după referendumuri de…
Sâmbătă şi duminică la Ghiroda se va desfăşura tradiţionalul Târg Apicol, ajuns la ediţia aniversară…
Societatea Drumuri Municipale (SDM) face cunoscut programul zilei de 05.03.2026, unde se vor executa reparaţii…
Florin Drăgan, rectorul UPT vorbește deschis despre un subiect important al zilelor noastre, efectele inteligenței…
Miercuri dimineața, în jurul orei 8, polițiștii din cadrul Poliției Orașului Făget – Secția 10…
Două noi sensuri giratorii vor fi amenajate în cursul acestui an pe drumul județean care…