Centrul Regional de Transfuzii împreună cu Primăria comunei Biled au organizat în această săptămână Campania de Donare de Sânge. Au răspuns prezent multe persoane din Biled, care prin gestul lor au dat dovadă de civism şi omenie.
„Statisticile spun că la nivel național în fiecare secundă este un om care are nevoie de transfuzie de sânge! Mulțumim frumos tuturor celor care au susținut campania de donare, care au înțeles necesitatea majoră de a ajuta! Mulțumim, de asemenea, personalului medical din cadrul Centrului Regional de Transfuzie Sanguină din Timișoara care a dat, din nou dovadă de profesionalism”, au transmis organizatorii evenimentului.
Biledul nu este la prima campanie de donare din acest an, această acţiune fiind a doua. Mai mult, în decembrie se va organiza şi campania cu numărul trei din 2023.
Universitatea de Vest Timișoara continuă și în anul 2026 programul de sprijin pentru elevii din…
A șaptea victorie la rând pe teren propriu pentru prim-divizionara de baschet SCM Politehnica, echipă…
Începând cu data de 1 ianuarie 2026 au intrat în vigoare cele mai recente modificări…
Șoferii care circulă pe autostrada A1, mai ales pe porțiunea dintre Lugoj și Timișoara, se…
Când un primar se laudă că a atras sute de milioane de euro investiții din…
Copiii au nevoie de mai mult decât informație și reguli. Au nevoie să fie văzuți,…