Agenția pentru Dezvoltare Regională Vest funcționează, începând cu data de 1 martie,, întrun nou sediu. Acesta este situat în clădirea Nokia – Bega Business Center, pe splaiul Nicolae Titulescu nr. 8, etaj 3.
Mutarea din imobilul de pe strada Gheorghe Lazăr nr. 14, Timișoara, în care ADR Vest a funcționat până în prezent, are loc în scopul eficientizării activității în contextul dezvoltării programelor europene și preluării de noi programe.
”Rugăm toți colaboratorii, partenerii și beneficiarii să se adreseze organizației noastre la noul sediu din Clădirea Nokia BBC, de pe Splaiul Nicolae Titulescu nr. 8”, a anunțat instituția.
ADR Vest are o experiență de 25 de ani în gestionarea programelor finanțate din fonduri europene și deține în prezent rolul de Autoritate de Management pentru Programul Regional Vest 2021-2027, Organism Intermediar pentru Programul Tranziție Justă – Județul Hunedoara și Organism Intermediar pentru Programul Sănătate în Regiunea Vest.
Totodată, ADR Vest desfășoară activități de promovare a investițiilor în Regiunea Vest, este implicată în momentul de față în șase proiecte internaționale și oferă servicii de suport pentru IMM-uri prin rețeaua Enterprise Europe Network (EEN).
Universitatea de Vest din Timișoara (UVT) derulează un nou studiu de percepție din seria de…
O ședință blitz, de două minute, a Consiliului Local Timișoara, a rezolvat problema ”legislativă locală”…
Pe un alt lot din traseul de cale ferată dintre Caransebeș și Arad, din zona…
Cu sprijinul Consiliului Județean Timiș, echipa Visit Timiș, în parteneriat cu asociația HORETIM au încheiat…
În scurt tip, drumul care leagă DN 69, Timișoara – Arad, de Sânandrei intră în…
Unul din cei mai cunoscuți medici din Timișoara, și nu numai de aici, încă așteaptă…