După câteva rezultate bune, CSC Dumbrăvița nu a mai reușit o prestație solidă, în ciuda unei prime jumătate de oră cu destule ocazii. Metaloglobus, una din echipele bune ale Ligii secunde s-a impus cu 2-0, după o primă repriză albă.
Etapa a 12-a a programat pe arena Ștefan Dobay partida dintre CSC Dumbrăvița și Metaloglobus București, disputată între două echipe aflate în formă. Însă doar oaspeții și-au continuat seria pozitivă.
Gazdele au dominat prima jumătate de oră, având multe ocazii de gol, apoi spre sfârșitul primei părți, posesia a revenit vizitatorilor. Aceștia au înscris chiar la începtul mitanului secund, un gol norocos prin Kouadio, iar reușita le-a dat aripi, pentru că au rămas în atac. Și golul doi, marcat după o oră de joc de Irimia a fost destul de norocos, dar în cele din urmă norocul a ținut cu echipa mai bună, dumbrăvițenii neavând puterea să revină în joc și pierzând deja patru a patra oară pe teren propriu.
Metaloglobus a urcat pe locul 3 după acest succes, iar Dumbrăvița rămâne la mijlocul clasamentului.
CSC Dumbrăvița: Trifon – Vasluian (Paulevici 64′), Scutaru (Olaru 70′), Zurbagiu (cpt.), Apro – Burdeț (Pădurariu 64′), Salhi – L. Bodri (Ghinescu 64′), Bg. Sima, Ekmekci (Cibi 64′) – Modan
Turneul final al Cupei României de handbal, la masculin, se va juca la Timișoara. Clubul…
Intersecția dintre bulevardul Constantin Brâncoveanu și strada Eneas va fi semaforizată, a decis primăria. Aceasta,…
Timișoara se remarcă printr-o piață imobiliară percepută ca fiind una dintre cele mai stabile din…
În următorii doi ani, la Timișoara ar putea fi sterilizați gratuit 700 de câini și…
Clubul de box Viitorul Timișoara a organizat un antrenament gratuit dedicat exclusiv femeilor, iar evenimentul…
Potrivit BAROMETRULUI Informat.ro – INSCOP Research, ediția a VIII-a, realizat în perioada 2-6 martie 2026,…