Piatra Neamț este locul de desfășurare a unui turneu inedit de Cupa României, unde și-au dat întâlnire majoritatea echipelor din prima ligă de volei feminin.
CSM Lugoj a evoluat și în turul preliminar, unde a învins, conform așteptărilor cu 3-0 pe CSM București. A urmat apoi o partidă mult mai dificilă, dar cu același rezultat.
CSM Lugoj și-a confirmat statutul de favorită a sferturilor Cupei României și s-a impus cu scorul de 3-0 (25-17, 25-18, 25-17) în fața deținătoarei trofeului, CSM Târgoviște. Autoare a 14 puncte, Tamara Miljevic a fost cea mai bună marcatoare a meciului.
CSM Lugoj, câștigătoare a competiției acum doi ani, va juca în semifinalele actualei ediții contra formației CSO Voluntari. Partida va începe la ora 17.30. Înaintea ei se va diputa cealalată semifinală, Rapid – Volei Alba Blaj. Aceasta va începe la ora 15.00.
Ambele meciuri vor fi transmise în direct de TVR Sport.
Locuitorii din zona Traian sunt invitaţi luni, la Clopotul Libertății din piaţă, la discuţii privind…
Comisia de circulație din cadrul Primăriei Municipiului Timișoara a avizat instituirea de restricții de circulație…
Procurorii DIICOT împreună cu poliţiştii de la BCCO au efectuta o percheziţie într-un imobil din…
Politehnica Timișoara dispută vineri cel de-al doilea joc oficial în deplasare din 2026. Alb-violeții, care…
Consiliul Județean Timiș a participat la un proiect european dedicat tranziției către energie curată, în…
Camera de Comerț, Industrie și Agricultură Timiș, în parteneriat cu Direcția Sanitară Veterinară și pentru…