Constructorul noului drum de legătură dintre Timișoara și A1 lucrează în aceste zile la amenajarea mai multor noduri rutiere de pe trase. Sunt trei astfel de amenajări care vor fi realizate.
Unul dintre punctele unde se lucrează pe șantierul noului drum de legătură dinspre Timișoara spre autostrada A1 este pe DN 69 (Timișoara – Arad), la nodul rutier de la km 0. În această zonă, se lucrează la configurarea viitorului sens giratoriu din nodul rutier.
Un alt nod rutier va fi la km 5+300 al drumului de legătură, la intersecția cu drumul comunal 58, care face legătura DN 69 – Covaci – Cerneteaz – Giarmata. Al treilea nod rutier de pe drumul de legătură va fi la intersecția cu autostrada A1, între nodurile rutiere Giarmata și Orțișoara.
Echipele antreprenorului execută lucrări în toate punctele menționate.
Consiliul Județean Timiș a aprobat alocarea a peste un milion de lei pentru societatea Service…
Două zboruri programate marți din Timișoara spre zona Golfului au fost anulate. Cursele erau programate…
Universitatea de Vest Timișoara continuă organizarea eenimentelor sub genericul „Idei care schimbă lumea” În cadrul…
Sânnicolau Mare a avut, în 2025, cele mai multe venituri dintre cele opt oraşe ale…
Societatea Drumuri Municipale (SDM) face cunoscut programul zilei de 03.03.2026, unde se vor executa reparaţii…
Rectorul Universității „Ștefan cel Mare” din Suceava, Mihai Dimian, a fost propus și validat luni…