Timp liber

Ziua Copilului în Iulius Town. Familia Melimi, toboganegonflabile, ateliere de creație și multe surprize îi așteaptă pe micii sărbătoriți

Una dintre cele mai așteptate zile din an se apropie, iar Iulius Town a pregătit un mini-festival pentru copii, unde fiecare dintre sărbătoriți se va bucura de momente pline de distracție. Sâmbătă, 31 mai 2025, și duminică, 1 iunie, Iulius Gardens devine un tărâm al copilăriei cu tobogane gonflabile, ateliere de creație, face – painting, spectacole cu baloane de săpun, baloane modelabile, desene pe asfalt și multe alte surprize.

Cei care vin la Centrul de Premiere din Iulius Town, aflat în zona Centrului Info, se vor putea înscrie la Roata Cadourilor și pot câștiga pe loc un cadou surpriză, în cele două zile dedicate celor mici.

În prima zi, pe 31 mai, vor avea loc momente artistice susține de cluburi de talente locale și întâlniri magice cu Mickey, Minnie și Ursul Baloo (în intervalul orar 11:00 – 14:00 și 17:00 – 20:00). Tot sâmbătă, în Iulius Gardens, nu ratați Parada Mascotelor, începând cu ora 16:00, unde personaje îndrăgite vor defila prin parc, gata de îmbrățișări și fotografii cu cei mici.

Pe lângă toate aceste evenimente, de Ziua Copilului – 1 iunie – cei mici vor avea parte de și mai multe surprize. De la ora 11:00, se va desfășura un spectacol de teatru de păpuși cu piesa „Peștișorul de aur”. De la ora 12:00, scena va fi animată de momente speciale susținute de micii artiști de la Palatul Copiilor.

Duminică, copiii se întâlnesc și cu Familia Melimi, într-un spectacol live plin de magie și voie bună, programat între orele 14:00 – 16:00 pe scena din Iulius Gardens, pentru a crea amintiri speciale de Ziua Copilului!

Accesul este gratuit pentru toată lumea, iar atmosfera va fi de poveste!

{„pictureId”:”02C8F884-4113-4EC1-B3BF-9EB6C9C4E38C”,”source_type”:”vicut”,”data”:{},”tiktok_developers_3p_anchor_params”:”{„capability_name”:”retouch_image_clear”,”client_key”:”aw889s25wozf8s7e”,”source_type”:”vicut”,”picture_template_id”:””}”}

 

Share
Published by
Vlad Stoian

Recent Posts

PSD a decis să voteze bugetul, dar va introduce mai multe amendamente. Sorin Grindeanu i-a trimis o scrisoare acidă lui Ilie Bolojan

Membrii Consiliului Național al PSD, întruniţi duminică în şedinţă, au decis ca PSD să voteze…

10 ore ago

Unde se ia programat apa la început de săptămână: Jebel, Buziaș, Cărpiniș și alte localități

În zilele viitoare, Aquatim va efectua lucrări de spălare a bazinelor de înmagazinare și a…

14 ore ago

Studiu pe piața imobiliară timișoreană: mai sunt terenuri pentru construcții la 20 de euro pe metrul pătrat

Conform datelor cuantificate de cei de la Valoreasy, în cadrul unei analize derulate pe piața…

17 ore ago

Începând de mâine, autobuzul M39 va avea capăt de linie la Foeni, nu la Otelec

Societatea de Transport Public Timișoara (STPT) transmite că, începând de luni, 16 martie, vor interveni…

18 ore ago

Început bun, final cu emoții! Timișoara bate Tg. Jiu la un punct diferență

SCM Politehnica era favorită certă în fața unei echipe ce avea o singură victorie în…

18 ore ago

La Muzeul Apei are loc evenimentul O lume într-o picătură

Fundația de Abilitare Speranța, prin programul UnLoc, și Fundația Aquatim, prin Muzeul Apei, organizează evenimentul…

18 ore ago