Dan Reşitnec va ocupa funcţia de secretar general adjunct (SGA) al Guvernului din partea USR. În acest moment, Reşitnec este şeful de cabinet al primarului Timişorei, Dominic Fritz, preşedintele USR.
Dan Reşitnec este vechi membru USR, ocupând în trecut funcţia de preşedinte al USR Timişoara, dar şi de vicepreşedinte al USR Timiş. În 2020 a fost ales consilier local din partea USR, iar în 2021 a câştigat concursul pentru funcia dce şef de cabinet al primarului Dominic Fritz.
Născut în Timişoara, Reşitnec este absolvent al Facultăţii de Automatică și Calculatoare din cadrul Universităţii Politehnica din Timișoara, facultate unde a făcut şi un masterat. De asemenea este absolvent al Liceului Grigore Moisil.
Institutul de Studii Geopolitice al Universității “Aurel Vlaicu” din Arad a găzduit vineri, 5 decembrie,…
Și-au riscat viitorul pentru ceva produse dintr-un magazin. Pentru asta au dat și cu pumnul,…
Vineri, 5 decembrie, aproape de ora 11, polițiștii au fost sesizați cu privire la faptul…
Moţiunea de cenzură „România nu este de vânzare – fără progresişti la guvernare”, prin care…
Universitatea Politehnica Timișoara a cumpărat Casa Mühle, o clădire de o importantă valoare emoțională și…
Sâmbătă, de la ora 14.00, va avea loc un nou tur din seria “Descoperă-ți orașul!”,…