Etapă fastă pentru cele mai bune echipe timişene din Liga a 3-a. Atât Ghiroda cât şi Politehnica s-au impus pe teren propriu, în timp ce Timişul Şag a pierdut al treilea joc din cele patri disputate, de această dată pe terenul liderului.
CSC Ghiroda şi Giarmata Vii a trecut fără probleme în etapa a IV-a de echipa care a trecut în runda precedentă de Poli, CIL Blaj. Gazdele şi-au făcut meciul uşor, au marcat din minutul 10 prin Ciobanu şi au închis tabela în repriza secundă prin căpitanul Mancaş, 2-0.
Poli a avut de furcă cu Unirea Sântana, reuşind desprinderea abia în ultimul sfert de oră. Vasluian a deblocat tabela cu o lovitură de cap precisă în minutul 76, iar autogolul lui Petruţ, minutul 82, a stabilit scorul final, 2-0.
Timişul Şag vine fără punct de la Cugir, singura echipă cu victorii pe linie. A fost 2-0 pentru formaţia din Alba, cele două reuşite venind în primele zece minute de joc.
În celălalte partide s-au înregistrat rezultatele:
Viitorul Arad – CSU Alba Iulia 2-1
Progresul Pecica – CSL Hidro Mecanica Șugag 5-0
Unirea Alba Iulia – ACS Unirea DMO 4-1
Baschetbaliștii Timișoarei revin pentru un meci oficial la sala Constantin Jude la 35 de zile…
Momentul ”mult așteptat” al trecerii prețului motorinei peste nouă lei litrul s-a produs. În noaptea…
Municipalitatea timișoreană anunță că SDM lucrează la astuparea găurilor din asfaltul orașului. Vizate au fost…
Tupeu la maxim pentru sinecuriştii PSD! La finalul anului trecut, șase dintre cei șapte membri…
În urmă cu două zile s-au împlinit 36 de ani de la momentul în care…
Timpark organizează o nouă licitaţie de vânzare a unor vehicule fără stăpân sau abandonate pe…