Anunţuri

Informare din parte Primăriei Moșnița Nouă

Aceasta informare este efectuată de COMUNA MOSNITA NOUA, localitatea Mosnita Noua, nr.51, jud. Timis, tel. 0256393503, ce intenţionează sa solicite de la ADMINISTRAŢIA BAZINALĂ DE APĂ BANAT aviz de gospodărire a apelor pentru realizarea lucrarilor de „EXTINDEREA SISTEMELOR DE ALIMENTARE CU APA SI CANALIZARE MENAJERA DIN COMUNA MOSNITA NOUA, JUD. TIMIŞ”, amplasate comuna Mosnita Noua, Jud. Timis.

Aceasta investiţie este noua.

Ca rezultat al acestei investiţii se vor produce următoarele:
– Extindere retea de canalizare menajera
– Modernizare statie de pompare apa uzata in localitatea Mosnita Veche
– Extindere retele de distributie apa
– Rezervoare de inmagazinare apa

Ca rezultat al investitiei vor rezulta ape uzate menajere. Acestea se vor evacua in reteaua de canalizare existenta in comuna Mosnita Noua, urmand a fi epurate in statia de epurare a Municipiului Timisoara.

Aceasta solicitare de aviz este conformă cu prevederile Legii apelor nr. 107/1996, cu modificările şi completările ulterioare.

Persoanele care doresc sa obţină informaţii suplimentare cu privire la solicitarea avizului de gospodărire a apelor pot contacta solicitantul de aviz la adresa menţionată.

Persoanele care doresc sa transmită observaţii, sugestii şi recomandări se pot adresa solicitantului la adresa de mai sus sau pe e-mail la tehnic@mosnita.ro după data de 22.12.2025.

​​Primar,
Gerald Oscar SIMONIS

Share
Published by
Daniel Neacșu

Recent Posts

Doi infractori notorii printre membrii fondatori ai partidului lui Călin Georgescu

Tribunalul București a admis, luni, cererea de înregistrare a Partidului „România Românilor”, formaţiune despre care…

8 ore ago

SCM Timișoara vrea să organizeze turneul Final 4 al Cupei României

Clubul SCM a înaintat Federației Române de Handbal o ofertă de organizare a turneului final…

10 ore ago

Săcălazul va avea, în premieră, creșă. La Moșnița va crește numărul de grupe funcționale

Două comune periurbane ale Timișoarei vor beneficia de susținere financiară în vederea oferirii de suport…

10 ore ago

Douăzeci de noi locuri de parcare sunt amenajate în Piața Consiliul Europei

Terenul public aflat în fața clădirii cunoscute ca și Centrul Financiar-Bancar, din Piața Consiliul Europei,…

11 ore ago

O asociere de firme condusă de Construcții Erbașu va primi 211 milioane de lei pentru reabilitarea a 13 kilometri de rețea de termoficare

O asociere condusă de societatea Constucții Erbașu a fost declarată câștigătoare a contractului de modernizare…

11 ore ago

Trei regiuni istorice din România își consolidează colaborarea în cadrul rețelei IGCAT: parteneriat pentru promovarea națională prin gastronomie

Gastronomia ne „leagă” pe toți. Harghita, Banat și Dobrogea au oficializat semnarea unui Acord de…

12 ore ago