CCIA Timiș susține cooperarea România-Israel în cadrul unui eveniment de networking

Camera de Comerț, Industrie și Agricultură Timiș, în calitate de partener Enterprise Europe Network (EEN), în colaborare cu Camera de Comerț și Industrie Israel–România, sub egida Ambasadei Statului Israel în România, invită companiile timișene să acceseze noi parteneriate de afaceri pe piața israeliană prin participarea la un eveniment de networking internațional dedicat promovării cooperării economice dintre companiile israeliene și mediul de business din județul Timiș.

În perioada 9-10 februarie are loc, la Timișoara evenimentul ”Business & Investment Forum România – Israel”.

Evenimentul reunește organizații de suport și companii israeliene interesate de parteneriate strategice și oportunități concrete de colaborare, cu scopul de a evidenția oportunitățile de afaceri disponibile și de a oferi o perspectivă asupra mediului de afaceri israelian, recunoscut la nivel internațional pentru inovație, tehnologie și competitivitate.

Delegația oamenilor de afaceri din Israel care se va afla la Timișoara este formată din reprezentanți ai mai multor companii israeliene care activează în diferite sectoare de activitate: Dermo-estetică; Producție și comercializare de medicamente inovative și generice, produse OTC și dispozitive medicale; Servicii IT&C; Securitate cibernetică & comunicații; Consultanță în securitate cibernetică OT/IT, aviație, transport feroviar și maritim – interesate de parteneriate de afaceri, reprezentare și distribuție pe piața românească, furnizare de servicii, consultanță și participare în proiecte comune, diverse alte colaborări.

Prezentarea mediului de afaceri israelian va fi urmată de sesiuni de discuții B2B.

În vederea stabilirii întâlnirilor, companiile românești sunt rugate să comunice interesul de colaborare. Limba de conversație este engleza.

Acțiunea are loc la Centrul Regional de Afaceri al CCIAT / Sala Banat, Timișoara, bulevardul Eroilor de la Tisa nr. 22.

Participarea este gratuită, pe baza înregistrării online: www.cciat.ro. Termenul până la care se pot face înscrieri este 6 februarie 2026. Detalii suplimentare, la tel. 0256 490 771, e-mail: lbarbu@cciat.ro, Laura Barbu – consultant cameral.

Share
Published by
Marcel Hoster

Recent Posts

Victor Rebengiuc, Tudor Chirilă, dar şi Lia Savonea, laureaţi ai premiilor Societății Timișoara

Consiliul de conducere al Societății Timișoara a stabilit tradiţionalele premii pentru anul 2025. Printre laureaţi…

O oră ago

Şcoala şi grădiniţa din Urseni, comuna Moşniţa Nouă, vor fi reabilitate energetic. A fost semnat contractul de finanţare

Vineri, primarul comunei Moşniţa Nouă, Gerald Simonis, a semnat contractul de finanțare pentru proiectul „Creșterea…

O oră ago

Politehnica vrea să își betoneze poarta! Încă un transfer, neașteptat

Moșoarcă - portarul care a dus greul anul trecut și merita mai mult în acest…

3 ore ago

Copilul de 13 ani acuzat de familie a fost preluat de stat, după ce familia nu și-a făcut datoria

Autoritățile statului l-au luat din familie pe băiatul de 13 ani, acuzat că l-a ucis…

3 ore ago

Nu scăpăm de iarnă! Vreme friguroasă în weekend

După câteva zile în care soarele și-a făcut apariția, iar temeparturile au fost mai blânde,…

3 ore ago

Timișoara captivă în propriile promisiuni

Timișoara produce discurs de metropolă, dar rezultate de oraș mic. Nu entuziasmul lipsește, ci puterea…

4 ore ago