Gerul din noaptea trecută a pus din nou la încercare drumarii din zona de vest. Pe parcursul nopții, s-a acționat pentru menținerea circulației în condiții de siguranță pe drumurile naționale și autostrăzile din vestul țării cu 123 de autoutilaje, fiind răspândite 510 tone de material antiderapant.
În județul Arad, s-a acționat cu 18 autoutilaje, care au împrăștiat 61 de tone de material antiderapant.
În județul Caraș-Severin, 27 de autoutilaje au intervenit pe drumuri naționale și century ocolitoare, fiind răspândite 93 de tone de material antiderapant.
În județul Hunedoara, s-a acționat cu 17 autoutilaje, care au împrăștiat 78 de tone de material antiderapant.
În județul Timiș, s-a intervenit cu 31 de autoutilaje, fiind răspândite 136 de tone de material antiderapant.
Pe autostrăzile A1, A6 și A11, s-a intervenit cu 30 de autoutilaje, care au împrăștiat 142 de tone de antiderapant.
“Adaptați viteza la condițiile de drum și evitați deplasările care nu sunt urgente. Circulați cu mare atenție în special pe drumurile din zona de munte, unde cantitățile mari de zăpadă de pe copaci și vântul puternic pot duce la ruperea sau căderea acestora pe carosabil.”, este sfatul celor de la Direcția de Drumuri și Poduri Timișoara.
Cele patru cinematografe din Timișoara administrate de primărie prin Centrul de Proiecte, Victoria, Timiș, Johnny…
La Timişoara s-a înregistrat una dintre cele mai geroase nopţi din ultimii ani, temperaturile scăzând…
Începând cu ziua de luni, 12 ianuarie, se pot achita impozitele și taxele locale aferente…
În Iulius Town a început Winter Sale, cu reduceri spectaculoase la multe dintre brandurile tale…
𝐔𝐥𝐮𝐚𝐤𝐢 𝐊𝐚𝐥𝐞 este noul jucător al echipei de rugby SCM USV Timișoara. Originar din Tonga…
Organizațiile, grupurile de inițiativă și unitățile de învățământ public din județele Timiș, Arad, Caraș-Severin și…