Categories: Social

Hot urmarit de austrieci, prins la Timisoara

Un bărbat care a fost condamnat de autorităţile române pentru furturi din locuinţe începând cu anul 1989 a fost prins de poliţişti. Pe numele lui exista un mandat de arestare emis în luna aprilie de autorităţile austriece pentru furt şi distrugere.

Poliţiştii austrieci l-au dat dat în urmărire pentru că îl suspectează de mai multe furturi din locuinţe dintr-o regiune din Austria. Mai mult, bărbatul în vîrstă de 50 de ani este suspectat şi că a distrus locuinţele pe care le-a jefuit, cauzând astfel un prejudiciu de peste 21.000 de euro. Bărbatul a fost depistat miercuri, în Timişoara, în urma unei acţiuni a oamenilor legii. El urmează să fie prezentat instanţei de judecată pentru emiterea unei ordonanţe de reţinere pentru 24 de ore.

Share
Published by
Oana Telescu

Recent Posts

Tragedie la Moșnița: s-a răsturnat cu mașina și a murit

Un bărbat de 54 de ani a condus o autoutilitară pe strada Florența din localitatea…

10 ore ago

Universitatea de Vest din Timișoara lansează programul de pregătire gratuită pentru BAC, consiliere și oportunități academice pentru mii de elevi

Universitatea de Vest Timișoara continuă și în anul 2026 programul de sprijin pentru elevii din…

12 ore ago

Spectacol sub panou! Timișoara bate Ploieștiul în prelungiri

A șaptea victorie la rând pe teren propriu pentru prim-divizionara de baschet SCM Politehnica, echipă…

12 ore ago

Codul de procedură fiscală în domeniul eșalonărilor la plată s-a modificat. Se dorește eliminarea tratamentelor fiscale preferențiale

Începând cu data de 1 ianuarie 2026 au intrat în vigoare cele mai recente modificări…

12 ore ago

Autostrada A1, plină de gropi periculoase în asfalt. DRDP Timișoara ne anunță că le astupă cu soluții temporare/VIDEO

Șoferii care circulă pe autostrada A1, mai ales pe porțiunea dintre Lugoj și Timișoara, se…

12 ore ago

Conform DEX: Cel mai bun fotbalist – Nicolae Robu

Când un primar se laudă că a atras sute de milioane de euro investiții din…

14 ore ago