Categories: Sport

CS Negrea Resita – CFR Timisoara 0-19!

CFR Timişoara, secţia fotbal feminin, singura formaţie timişeană ce evoluează în prima ligă fotbalistică, a făcut instrucţie cu fetele de la CS Negrea Reşiţa, cenuşăreasa seriei de vest.

Fotbalistele de la Gara Mare s-au impus la Reşiţa cu un incredibil 19-0, după ce au condus la pauză cu 12-0. A fost din nou un recital al gemenelor Buză, care au înscris de nouă ori. Diana Buză a fost un real coşmar pentru poarta fetelor din Reşiţa, reuşind să înscrie şapte goluri, trei dintre acestea fiind în urma paselor primite de la Claudia Buză, care a şi înscris de două ori. Practic, în jocul de la Reşiţa a înscris cine a dorit. Aşa se face că pe lista marcatorilor şi-a trecut numele şi Stroia, poartarul CFR-ului în jocul cu CS Negrea. Marcatoarele pentru CFR Timişoara în jocul susţinut la Reşiţa au fost: D. Buză – 7 goluri; Voica, Abrudan, C. Buză şi Novotni – câte 2 goluri; Sîrbovan, Molnar, Durlă şi Stroia – câte un gol. „Feroviarele” ocupă cea de-a treia poziţie după primele trei runde, Olimpia Cluj şi UTA Arad fiind cele mai bine clasate echipe, cu punctaj maxim.
Stroia – Novotni, Molnar, Durlă, Lucescu – Vieru, Abrudan, Voica, Claudia Buză – Diana Buză, Sîrbovan, sunt timişorencele care au intrat pe terenul de joc la Reşiţa. Au mai evoluat: Comloşan, Heisu, Munteanu, Vela şi Bistran.
Celelate rezultate ale etapei a III-a din Liga I la fotbal feminin, seria vest: UTA – Independenţa Baia Mare 3-1, Motorul Oradea – Real Craiova 1-3, Olimpia CFF – Clujana 7-1 şi Sporting Craiova – Reghin 6-2.

Share
Published by
Cosmin Bradu

Recent Posts

Colterm are planuri investiționale mari și în anul 2026

Anul 2025 a fost unul plin de lucrări de întreținere pentru cei de la Colterm.…

30 de minute ago

Mii de timișoreni și-au plătit impozitele la primele ore ale zilei. Serverele DFMT, la un pas de a fi blocate

Timișorenii s-au arătat extrem de interesați de nivelul impozitelor pe care vor trebui să le…

46 de minute ago

La pasajul de la strada Polonă se va amenaja un drum provizoriu pe durata reabilitării

În primăvară acestui an este programată demararea lucrărilor de reabilitare a pasajului de la strada…

2 ore ago

Nicolae Robu „loveşte” năpraznic în „sorosişti” şi „şarlatanul” Dominic Fritz. Cu sondajele…

În fine, fostului primar al Timişoarei, Nicolae Robu, i-au ieşit „sondajele” cu care ne-a obişnuit…

2 ore ago

Ambulatoriul Spitalului Clinic CF Timișoara, extrem de aglomerat. Peste 17.000 de persoane au beneficiat de investigații gratuite în 2025

De la consultații de rutină și investigații de diagnostic, până la servicii complexe integrate de…

3 ore ago

Culiță Chiș a ajuns șef la Direcția de Drumuri a Consiliului Județean Timiș

Consiliul Județean Timiș a numit un nou director la Direcția de Drumuri, Transport și Mediu.…

3 ore ago