Ion Diaconescu, preşedinte de onoare al PNŢCD, a murit, marţi seară, la vârsta de 94 de ani. Anunţul a fost făcut de Victor Ciorbea, care a spus că Diaconescu a murit la Institutul Fundeni.
Fost preşedinte al PNŢCD, Ion Diaconescu a fost internat, la sfârşitul lunii septembrie, la Institutul de Cardiologie Fundeni, fiind adus la spital în urma unor tulburări de ritm cardiac. El a fost stabilizat de medici. Diaconescu suferea de mai multă vreme de afecţiuni cardiologice.
Alături de Corneliu Coposu, Ion Diaconescu este cel care, imediat după Revoluţie, a reînfiinţat Partidul Naţional Ţărănesc. Pe vremea regimului comunist, el a stat la închisoare vreme de 17 ani. (sursa foto: evz.ro)
Proiectul Primăriei Timișoara de a ridica o parcare multietajată pe terenul din spatele Magazinului Bega…
Astăzi, 14 ianuarie, s-a reluat programul cu publicul la Compartimentul Taxe și Impozite și la…
British Council România, în colaborare cu Universitatea Politehnica din Timișoara, lansează Școala de Design Circular…
La Școala Gimnazială nr. 2 “Nestor Oprean” din Sânnicolau Mare au fost montate centrale termice…
La inițiativa Consiliului Județean Timiș, România va fi reprezentată prin mai multe organizații de promovare…
Comuna Dumbrăvița ar putea avea, la rândul ei, parte de un nou hub educațional, așa…