Categories: SocialUltima ora

Studenta criminala cere clementa in numele copilului

„Copilul nu a fost un plan diabolic și nici biletul meu de ieșire. Eu oricum o să îmi execut pedeapsa pe care o am, dar copilul nu are nici o vină. Vă rog să vă gândiți la binele copilului“, a spus, luni dimineață, în fața instanței, Carmen Bejan. Tânăra, fostă studentă la Medicină acuzată de crimă, va afla, luni, dacă va putea naște în libertate. Ea a depus la instanță o expertiză medico-legală care arată că este însărcinată în cinci luni și jumătate.
Carmen Bejan a fost condamnată la 20 de ani de închisoare pentru omor deosebit de grav, după ce, împreună cu fostul ei iubit, a ucis și tranșat un rom. Acesta fusese ademenit într- cameră de cămin, cu promisiunea că va întreține relații sexuale cu tânăra.
Claudiu Şatran, tatăl copilului lui Carmen Bejan, a fost condamnat la 15 ani de închisoare pentru trafic de droguri, iar în aprilie va fi eliberat condiţionat după ce a ispăşit zece ani din pedeapsă.

Share
Published by
Alecsandra Stanici

Recent Posts

Alfred Simonis respinge informațiile despre „palatul” său: „Nu este casa mea, ci o investiție imobiliară”

Președintele Consiliului Județean Timiș, Alfred Simonis, susține că imobilul din Moşniţa Nouă prezentat recent în…

11 ore ago

Liderul PSD Timiș nu știe ce va decide partidul pe tema continuării la guvernare: ”Dinamica politicii românești e una aparte”

Președintele PSD Timiș, Alfred Simonis, nu poate spune ce decizie va lua partidul asupra continuării…

11 ore ago

Contractul pentru proiectarea și execuția noului stadion al Timișoare merge înainte. Județul va contribui cu aproximativ 25 de milioane de euro

Contractul pentru execuția noului stadion al Timișoarei merge înainte, nu au fost depuse contestații, a…

11 ore ago

COMUNICAT PRIVIND FINALIZAREA PROIECTULUI INTITULAT „DOTAREA UNITĂȚILOR DE ÎNVĂȚĂMÂNT DIN COMUNA GHIRODA, JUDEȚULTIMIȘ”

COMUNA GHIRODA, cod fiscal: 5517220, cu sediul în Sat Ghiroda, Comuna Ghiroda, Strada Victoria, nr.…

11 ore ago

Primăria Timișoara vrea să ofere către Administrația pentru Sănătate și Educație, pe zece ani, clădirea cumpărată pe Treboniu Laurian

Municipalitatea timișoreană cere acordul consilierilor locali pentru a ceda administrarea clădirii istorice achiziționate pe strada…

14 ore ago