Categories: Social

Accident la piciorul podului din Calea Sagului / FOTO

Săptămâna a început cum nu se poate mai prost pentru o femeie implicată într-un accident de circulație, produs luni dimineață, pe DN59, chiar la piciorul podului de pe Calea Șagului. Ea a rămas blocată în mașină, pentru scoaterea ei fiind nevoie de intervenția echipelor de descarcerare.

Șoferița circula regulamentar spre Timișoara, când a fost lovită în plin, chiar înainte de podul de pe Calea Șagului. Autoutilitara care a izbit-o venea de pe o strădută laterală. Șoferul acesteia a așteptat să treacă un autobuz, care mergea pe prima bandă, după care a încercat să iasă pe drumul principal. El nu a observant însă mașina în care se afla femeia, care circula pe cealaltă bandă a șoselei, astfel că a lovit-o în plin.

În urma impactului, șoferița a rămas blocată în autovehicul. La locul accidentului a sosit o echipă de descarcerare, care a scos victima. Femeia a fost transportată în stare gravă la spital. Polițiștii continuă cercetările, pentru a stabili cu exactitate împrejurarea în care s-a produs accidentul.

[nggallery id=1195]

Share
Published by
Oana Telescu

Recent Posts

Fostul rector al Universității Politehnica Timișoara, Viorel Șerban, a încetat din viață

Universitatea Politehnica Timișoara anunță, cu profundă durere, trecerea la cele veșnice a celui care a…

11 ore ago

Primarul Fritz prezintă victoriile municipalității în instanță, pe disputele ”imobiliare”

Am avut succes împotriva contestațiilor de pe strada Cezar, în lupta cu Pizzeria Poli, dar…

15 ore ago

Proiectul lărgirii la patru benzi a drumului județean spre Sânandrei a fost oficial demarat

Lucrările de lărgire la patru benzi a drumului care leagă Sânandreiul de DN 69, Timișoara…

16 ore ago

Cu moral bun înaintea unei dispute dificile pe teren propriu

CSC Dumbrăvița abordează jocul cu „studenții” din Copou cu un moral foarte bun, în urma…

19 ore ago

Aquatim lansează programul ”Apa contează! Educație verde pentru viitor”

Aquatim a pregătit la Muzeul Apei din Timișoara un program special pentru grupuri școlare, dedicat…

20 de ore ago

Mai mulți medici vor primi apartamente în noul cartier ANL din Giroc

Mai mulți medici vor primi apartamente pentru a locui în noul cartier ANL de la…

20 de ore ago