Nu mai este director, dar rămâne dascăl în continuare. Porno-proful de istorie de la Lugoj va preda în continuare istoria la Colegiul Naţional „Iulia Hasdeu”. Așa a decis Comisia de disciplonă a instituției școlare, întrunită luni.
Din comisie au făcut parte un reprezentatnt al Sindicatului „Spiru Haret”, un reprezentant al ISJ Timiş şi încă trei membri ai Consiliului de Administraţie al şcolii. ”Horaţiu Suciu a fost suspendat din funcţia de director adjunct al Colegiului Hasdeu şi inspectorul şcolar general a solicitat Consiliului de Administraţie al şcolii să nu-l mai propună pe acesta pentru altă funcţie de conducere pentru cel puţin trei ani. De asemenea, s-a hotărât retragerea celor două cărţi din biblioteca şcolii şi păstrarea sigilată a acestora în depozit. Cărţile au fost donate de profesor pentru şcoală”, a declarat Ioan Franţ, inspector de specialitate în cadrul Inspectoratului Şcolar Judeţean Timiş, prezent la întâlnire.
Acesta a propus excluderea din învățământ a dascălului, însă ceilalți profesori s-au opus. Oficialii școlari au stabilit ca profesorul de 35 de ani să nu mai poată fi diriginte trei nai de acum încolo. Profesorul Horațiu Suciu se face ”vinovat” pentru publicarea unei cărți de literatură erotica dedicată elevilor săi.
Institutul de Studii Geopolitice al Universității “Aurel Vlaicu” din Arad a găzduit vineri, 5 decembrie,…
Și-au riscat viitorul pentru ceva produse dintr-un magazin. Pentru asta au dat și cu pumnul,…
Vineri, 5 decembrie, aproape de ora 11, polițiștii au fost sesizați cu privire la faptul…
Moţiunea de cenzură „România nu este de vânzare – fără progresişti la guvernare”, prin care…
Universitatea Politehnica Timișoara a cumpărat Casa Mühle, o clădire de o importantă valoare emoțională și…
Sâmbătă, de la ora 14.00, va avea loc un nou tur din seria “Descoperă-ți orașul!”,…